Не всі громадяни нашої області обізнані та дотримуються норм та Правил любительського та спортивного рибальства. Саме тому Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області повідомляє, що підводне полювання на рибогосподарських водних об’єктах України регулюється виключно Правилами любительського та спортивного рибальства затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999 року.
Тому вважаємо за потрібне повідомити, що підводне полювання дозволяється:
- гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів на ділянках водойм, визначених органами рибоохорони для любительського рибальства та при наявності посвідчень підводного мисливця;
- підводне полювання здійснюється з обов’язковим дотриманням вимог Правил щодо строків, місць лову, норм лову, наявності документів на право лову.
Відповідно до Правил любительське рибальство в тому числі і підводне полювання на водні біоресурси заборонено здійснювати:
- у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидах каналах, підвідних та скидних каналах електростанцій;
- у підвідних і магістральних каналах, підводах рибогосподарських та меліоративних систем, в шлюзових каналах тощо;
-у новостворених водосховищах;
- на промислових ділянках, закріплених за користувачами водних біоресурсів, а також на відстані від берега більше як 3 км в Чорному морі і 1,5 км – в Азовському морі;
- у верхніх б’єфах гребель на відстані більше ніж за 500 м, в нижніх – на відстані в межах встановлених Правил рибальства;
- поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони;
- у радіусі 500 м навколо риборозплідних господарств;
- на водоймах, що розташовані в зоні евакуації (відчуження), на територіях радіоактивно забруднених внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС;
- на зимувальних ямах (перелік зимувальних ям визначено наказом Черкасирибоохорони № 47 від 28.10.2015 року).
Враховуючи вищевикладене вказуємо на те, що підводне полювання прирівнюється до любительського рибальства, але за умови наявності посвідчення підводного мисливця. Місця і строки здійснення підводного полювання згідно вищезазначених Правил відповідають місцям і строкам здійснення любительського рибальства.
За порушення Правил любительського та спортивного рибальства та відповідних нормативно-правових актів у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, порушники несуть адміністративну або кримінальну відповідальність в установленому законодавством порядку.
На даний час інспекторським складом Черкасирибоохорони проводиться контроль за дотриманням Правил любительського та спортивного рибальства під час здійснення підводного полювання особливо в частині дотримання норм вилову водних біоресурсів та наявності посвідчення підводного мисливця.
За інформацією прес-служби Черкасирибоохорони
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram