Черкаським роботодавцям за працевлаштування ВПО компенсували 7,9 млн грн

18 квітня 2024, 08:15

Державна служба зайнятості пропонує роботодавцям компенсаційні програми за працевлаштування ВПО. Від початку повномасштабного вторгнення такими програмами на Черкащині скористалися 905 роботодавців, які отримали 17,9 млн грн компенсації за працевлаштування 1369 ВПО.

В Україні діє дві програми підтримки. Насамперед, це компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування в умовах воєнного стану. Цей вид допомоги призначають підприємству чи роботодавцю у розмірі мінімальної заробітної плати терміном на 3 місяці. Водночас, якщо працевлаштований ВПО має інвалідність, то допомога надається впродовж 6 місяців.

«Важливо, аби ВПО був застрахованою особою. Тоді роботодавець може звернутися протягом п’яти календарних днів з дня працевлаштування, але не пізніше шести місяців за компенсацією, – повідомив директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур. – Звертатися можна безпосередньо в центр зайнятості, подавши відповідну заяву, або через застосунок «Дія». Останнім часом роботодавці більше звертаються через застосунок. Тому що це швидше та доволі просто, немає потреби кудись йти. Ми комунікуємо з роботодавцями, уточнюємо необхідну інформацію і здійснюємо виплати».

У 2024 році 84 роботодавця області отримали компенсацію за працевлаштування 89 ВПО. Наразі профінансовано 1174,8 тис. грн. Кошторис на 2024 рік для Черкащини становить 8,6 млн грн.

Також директор обласного центу зайнятості назвав роботодавців, які найбільше працевлаштували осіб з числа ВПО з початку діїпрограми. Серед них: ПАТ Уманьгаз, ПАТ «Азот», ВТФ Вікторія, ПРАТ «Світ меблів-Україна», ПРАТ «Миронівська птахофабрика».

Що ж стосується другої програми, то це компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО з числа безробітних на умовах строкових трудових договорів. Обов’язкова умова, аби внутрішньо переміщена особа перебувала на обліку в центрі зайнятості.

Така допомога виплачується кожного непарного місяця роботи протягом року в розмірі фактичних витрат на оплату праці осіб, але не більше двох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом. Тривалість компенсації – 6 місяців.

«Якщо підприємство виплачує хорошу заробітну плату, то за весь термін компенсації роботодавець має можливість отримати 96 тисяч гривень. Це доволі великі кошти. Значно більші, ніж звичайна компенсація. І вже є роботодавці, які користуються такою компенсацією. Загалом за 2024 рік 13 роботодавців працевлаштували 13 ВПО», – додає Олександр Джур.

За інформацією Черкаського обласного центру зайнятості

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору