Легендарний Олексій Нікіфоров побував у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, де в 2004 році отримав диплом історика, інформує прес-служба вишу.
Олексій був заступником командира 501 окремого батальйону морської піхоти в Керчі, коли у 2014 році почалася анексія Криму. Він разом із 64 бійцями батальйону залишилися вірними присязі й повернулися на на материкову Україну. Усього ж батальйон налічував 306 бійців.
Про все це Олексій Нікіфоров розповів тоді у телевізійному ефірі. Він не побоявся висловити обурення бездіяльністю командування, ставши відомим на всю країну.
Після того минуло вже два роки, за цей час Олексій Володимирович закінчив Національний університет оборони України ім. І.Черняховського і нині служить у Збройних Силах України.
Він переконаний, що створення військової кафедри на базі ЧНУ ім.Богдана Хмельницького — це вимога часу.
— Як практик, мушу зазначити, що армія потребує молодших офіцерів. І незважаючи на плани створювати контрактну армію, треба формувати резерв. Як довго триватиме конфлікт на сході — невідомо. А в Україні втрачена система підготовки військовослужбовців, відбулося скорочення армії, так і не реалізувалися НАТОвські проекти. Як приклад — Черкащина, де й у минулі часи, коли тут базувалися близько 19 військових частин, не мала жодного військового училища чи іншого подібного закладу. Черкаський національний дає можливість отримати первинне офіцерське звання молодшого лейтенанта. Хтось скептично ставиться до офіцерів запасу, але не один військовий таким чином знайшов своє покликання.
Олексій вважає, що ЧНУ має потенціал, аби готувати молодший офіцерський склад.
— Нині фахівці НАТО визнають, що українські військові в екстремальних умовах набули практичного бойового досвіду, який не завжди мають НАТОвці. Але нам не зрівнятися з ними в рівні оснащення й підготовки. З іншого боку, чимало молодих людей, повернувшись із АТО, мають бажання отримати вищу освіту і паралельно — молодше офіцерське звання. Так що, на моє переконання, військова кафедра Черкаського національного без викладачів і студентів не залишиться.
— Олексія я вчив ще в 33-ій школі Черкас, він і тоді вирізнявся незалежною думкою, — пригадує перший проректор університету Василь Мойсієнко. — Пізніше доля звела вже в університеті, де навчалися і Олексій, і його дружина. До речі, Олексій Альма Матер не забуває, постійно тримає зв’язок, а тепер вже й консультує, допомагає.
Олексій Нікіфоров поділився зі своїми колишнім викладачам спогадами про події, які назавжди змінили хід української історії.
— Анексія Криму — це була давно спланована операція, виконана Силами спецоперацій Росії, а «зелені чоловічки» — це просто маневр, щоб відволікти увагу — як плащ у фокусника. Зараз така структура створюється і в українських Збройних Силах. Будемо сподіватися, що випускники Черкаського національного з часом поповнять її ряди, — каже Олексій.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram