Черкаський люстраційний комітет звернеться до міністерства через непрозоре призначення

08 травня 2014, 13:47

До Міністерства сім’ї, молоді та спорту вже направлене подання на затвердження одного з претендентів на посаду начальника галузевого управління – Максима Зеленського. Вибір кандидатури відбувався не за конкурсною процедурою, а затвердженням рішення Народної ради. Непрозорим призначенням обурені в Черкаському громадському люстраційному комітеті.

Про це повідомляє Черкаський громадський люстраційний комітет у Facebook.

"Це, на наш погляд, є порушенням принципів відкритості, прозорості, професійності, якими би мала керуватися нова влада. Ми неодноразово зверталися до голови ОДА Юрія Ткаченка та його заступника Віталія Коваля із вимогою застосовувати до нових призначень положення ст. 4 Закону України "Про державну службу" та конкурсні процедури, із введенням в конкурсну кмісію предстаників громадськості та ЗМІ", – йдеться у їхній заяві.

За словами представників люстраційного комітету, "отримавши розуміння і підтримку на словах, вони так і не отримали офіційної відповіді, натомість бачать дії, які суперечать обіцяному".

На їхнє переконання, "законні і зрозумілі процедури підміняються незрозумілими принципами відбору, який здійснюється не уповноваженими на це органами і радами, без чітко сформульованих критеріїв відбору, без відповідних фахових оцінок досвіду та діяльності кандидатів".

У зв'язку з непрозорістю призначень у люстраційному комітеті заявили про вихід із Народної ради, " залишаючи за собою можливість спостерігати за її роботою".

Від голови ОДА вони очікують чіткої офіційноїі відповіді, за якими принципами будуть відбуватися призначення.

"Інакше ми залишаємо за собою право звертатися до суду, оскільки минув місяць із дня подачі нами офіційного звернення", – зазначили у ГЛК.

"У разі, якщо Народна рада і надалі відіграватиме вирішальну роль у кадрових призначенням, перевірятиме, оцінюватиме та кандидатури на призначення, просимо оголосити критерії формування цієї ради, її точний чисельний та поіменний склад, вичерпний перелік повноважень та опис процедури розгляду та оцінки кандидатів на різні посади (включно зі термінами, критеріями відбору та шляхами оприлюднення інформації для громадськості та претендентів на посади)", – зазначили в люстраційному комітеті.

Представники люстраційного комітету звернуться також до Міносвіти із пропозицією затверджувати лише кандидатури, які пройшли прозорі і зрозумілі громадськості процедури відбору на місцях, повідомляє vikka.ua.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору