Черкаський історик про Майдан: це все ми вже проходили

21 листопада 2014, 12:48

1937341_101335743214153_923268_nРік тому, 21 листопада 2013 року, Кабінет міністрів України ухвалив постанову про призупинення процесу підписання Угоди про асоціацію з ЄС, що викликало масові протести в Україні, які згодом отримали назву Євромайдан.

Що змінилося за цей час - про це у коментарі Про Все розповів кандидат історичних наук Сергій Шамара.

"Рік по тому, як почалися події “Євромайдану”, і – життя багатьох українців сповнене суперечливих почуттів. Ми звільнилися від страху і комплексу меншовартості, але й досі ведемо порахунки із власною впевненістю. Ми позбулися “народних кровопивць”, але система стоїть незворушно і продовжує нас визискувати. Життя навчило тверезіше поглянути на те споживацьке суспільство, що приколихало нас в уявній безпеці. А дехто – взагалі у відчаї...

На мій погляд, революція, що традиційно почалася з українського студентства, триватиме ще багато років. Як історик, маю підстави запевнити, що все це ми вже проходили. Точніше, не ми, а наші предки. Звісно, вони робили помилки, яких нам не можна повторювати. Нам не можна сумніватися в існуванні України, як держави і нації. Ми не повинні скидати капелюха перед невіглаством і провокаціями. Нам нема коли ділитися на україномовних та російськомовних... Ми просто не маємо права сваритися. Саме тут-щодня-поряд ми творимо історію. І громадяни мають це усвідомлювати щомиті.

Я далекий від ейфорії, хоча з вище наведених слів може здатися інакше. Я просто знаю: якщо сьогодні ми продовжимо бавитися у “ледачого хохла” – в образ того пройдисвіта, який нам століттями нав’язували “братні народи”, – втратимо і себе, і державу, і майбутнє. Як ніколи, українські громадяни сьогодні потребують віри – віри в свої сили, у свою потрібність, у важливість своїх жертв. Як казала моя прабабуся, “язик най всохне тому, хто сумнівається, що ми робили правильно!”.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору