Черкаський експерт назвав критерії за якими варто формувати люстраційні списки

25 лютого 2014, 16:25

У Черкасах утворили громадський люстраційний комітет та вже сформували список осіб, які підпадають під громадську люстрацію. Наразі під люстрацію потрапило 54 особи із числа політиків, держслужбовців, міліціонерів, суддів тощо. Поступово цей перелік доповнюватиметься новими прізвищами.

Черкаський політичний експерт Сергій Пасічник назвав критерії за якими громада має проводити люстрацію. Про це він написав у Facebook.

"Щодо люстрації. Для початку було би добре, якби люструвальники оприлюднили критерії потрапляння до люстраційного списку. Інакше це все перетворюється на фарс, юридичну пародію і нагадує більшовицькі часи.

Особисто мені дуже незрозуміло принцип включення одних осіб і невключення інших.

Давайте визначимося - до списку потрапляють:

- за членство в ПР і КПУ?

- за посідання посад на держслужбі?

- за роботу в судах, прокуратурі, МВС, СБУ?

- за "він/вона мені просто не подобається"?

Ми мало награлися у вибіркове правосуддя при Януковичу?

Встановіть правила, оприлюдніть їх, бажано би обговорити в експертному середовищі або взяти хоча би ті наробки, що робили наприклад ГО "Люстрація", а тоді й люструйте.

Базових критеріїв має бути три:

- керівні посади в органах державної влади, місцевого самоврядування в період з 1991 по 2014 рік;

- причетність до кримінальних та економічних злочинів, або вчинення злочинних дій/бездіянь, прийняття незаконних рішень, доведена в суді або за наявності опублікованих матеріалів журналістських розслідувань;

- відкрита пропаганда та втілення ідеологій, що проповідують шовінізм, расову, релігійну чи національну нетерпимість, ксенофобію, закликають до знищення Української держави або її поділу;

Все інше - від лукавого".

Поділитись

Коментарі

gata сказав:

А ще цей експерт відмовився входити в комітет: Sergiy Pasichnyk В мене нажаль не так багато вільного часу аби приєднуватися ще й до Люстраційного комітету.

Вгору