Черкащанкам повернуть частину грошей за медичні операції

25 лютого 2014, 16:55

Згідно з Податковим кодексом України, платники податків мають право на податкову знижку - зменшення свого загального річного доходу, отриманого у вигляді заробітної плати, на документально підтверджену суму окремих видів витрат.

Про це повідомила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Черкасах Олена Ротаєнко.

- Найчастіше черкасці використовують право на отримання податкової знижки на навчання, проте перелік податкових знижок включає 7 їх різновидів, - зазначила Олена Ротаєнко.

Одним з видів витрат, дозволених до включення до податкової знижки, є сума коштів, сплачених медичному закладу за оплату допоміжних репродуктивних технологій.

За словами Олени Ротаєнко, процедура ЕКО (штучного запліднення) недешева, і можливість включення частини витрат до податкової знижки дозволить хоча б частково зменшити фінансове навантаження на сім'ї, які вирішили отримати репродуктивну допомогу.

Особливістю цього виду знижки є такий момент, що її може отримати лише жінка. Так, з початку року 6 черкащанок вже використали таке право і подали відповідні декларації до ДПІ у м. Черкасах. “Їм з бюджету буде повернуто 13,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб”, - наголосила Олена Ротаєнко.

ДПІ у м. Черкасах нагадує, що податкової знижки дозволяється включати не всю вартість репродуктивних технологій, а лише в межах суми, що дорівнює третині доходу платника у вигляді заробітної плати. Всі понесені витрати мають мати документальне підтвердження.

Якщо громадянин бажає використати власне право на податкову знижку, то податкову декларацію про майновий стан та доходи, отримані у 2013 році, слід подати до 31 грудня 2014 року.

Зазначена декларація від жителів міста Черкаси приймається за адресою: бульв. Шевченка, 307, 4 поверх. Додаткову інформацію щодо заповнення декларації можна отримати за тел. 45-80-44.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору