Черкаський “Азот” знаходиться під загрозою закриття

27 березня 2017, 13:04

Група Ostchem заявила про загрозу закриття хімзаводів у Черкасах, Рівному та Сєвєродонецьку. Про це сказав під час круглого столу в Інституті Горшеніна Ігор Гольченко, керівник юридичної служби Ostсhem, пише "LB.ua".

За його словами, підприємства зараз зупинені через засилля дешевих російських добрив.

- Це не перша зупинка цих заводів. Починаючи з серпня це вже третя зупинка, просто вона припала на пік посівної. Ми почали бити на сполох у 2014 році, коли ціна на газ в українського виробника почала суттєво відрізнятися від ціни на газ у наших російських конкурентів. Тоді пішов неприкритий демпінговий імпорт сюди, в Україну, найбільш затребуваного продукту - селітри, - сказав він.

Держава вирішила підвищити мита на селітру, розповів юрист, але прийнятий закон про скасування державної реєстрації добрив дозволив росіянам ввозити її під виглядом іншої продукції.

- У 2015 році ми почали нове розслідування щодо карбаміду і КАС. Очікування було таке, що мита будуть введені в серпні 2016 року. І ринок, знаючи, що мита будуть введені, призупинив платежі на росіян. Коли Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) у серпні 2016 року продовжила термін розгляду, гроші відразу пішли росіянам, тому що всі зрозуміли, що зборів не буде, - сказав Гольченко.

У грудні 2016 року МКМТ анонсувала, що мита будуть введені з 1 березня, але в лютому було прийнято рішення ще раз відкласти їх - до 1 червня.

Як підсумок, заводи Ostchem зупинені, а добрива імпортуються з Росії.

- Росіяни, на секундочку, щоб закрити потребу українського ринку, зняли весь свій експорт з Балтики і повезли сюди, - зауважив Гольченко.

- А ми стали, причому, коли вже зібрали передоплату, відтак не змогли забезпечити продукцією, - сказав юрист.

Юрист Ostchem додав, що холдинг неодноразово попереджав Мінекономіки про такий розвиток подій.

- Нам не дали весняну кампанію - і весняна кампанія дійсно опинилася під питанням. Зараз ми говоримо: якщо не запустимося для весняної кампанії, то восени нас просто може не бути. Може не бути містотворчих підприємств Черкас, Рівного та Сєвєродонецька, - наголосив Гольченко.

Коментарі

Елена сказав:

Вот так искусственно разорят и последнее работающее предприятие в Черкассах. А что? Уголь будем возить из Раши, селитру и ещё много чего…Они тут нас убивают, а мы даём им на нас заработать!

Семен сказав:

Містоутворюючі! Грамотеї!

Вгору