Черкаську легку промисловість нині “витягує” війна, – експерт

18 червня 2015, 13:40
4

Фото: "Діловий регіон".

Військові замовлення завжди рятували легку промисловість: це гарантований збут і стабільна рентабельність. Так прокоментувала позитивну статистику по галузі директор ТОВ «Центртекстільпром» Світлана Бондаренко порталу «Діловий регіон».

«Почали шити військову форму. Для великих і середніх підприємств пішли замовлення і конкретна оплата з чітко прописаної рентабельністю. Якщо раніше вона ледве-ледве до 5% дотягувала, то зараз збільшилася в кілька разів завдяки військовим замовленням», - повідомляє Світлана Бондаренко.

Це підтверджує і статистика: виробництво продукції в галузі легкої промисловості зросла майже на 20%, підприємства збільшили свій прибуток в 25 разів, а кількість прибуткових виробництв збільшилася в 2 рази.

За словами експерта, виробники, які шиють для ринкової роздрібної торгівлі, працюють із мінімальною рентабельністю: «Через дуже велику конкуренцію є ризик «не вписатися» в ціни. Тому військові замовлення - ідеальний варіант».

У сегменті малих підприємств і приватних майстерень ситуація не змінилася. 90% замовлень складають ремонтні роботи, і тільки 10% - пошиття нових виробів, констатувала Світлана Бондаренко. Причому всі матеріали подорожчали, так як їх завозять з-за кордону. Вітчизняних виробників текстилю майже не залишилося в результаті затяжної кризи в галузі, а фурнітуру та інші комплектуючі у нас не робили ніколи.

Власне, масове закриття швейних виробництв Світлана Бондаренко пов'язує насамперед із скороченням замовлень для армії: «Навіть у мирний час, коли була армія, то легка промисловість за рахунок цих замовлень виживала. Ми самі багато шили, зокрема, для прикордонників».

Поділитись

Коментарі

Вгору