“Комісія і я залишаємося при своїх переконаннях”: черкаському освітянину не дали шансу стати директором

09 серпня 2022, 18:14

Черкаському освітянину Олексію Юріну втретє відмовили у прийомі документів на конкурс директорів шкіл. 9 серпня голова комісії повідомила чоловіка про не допуск через документ, який він так і не надав.

Черкащанин не погоджується з таким рішенням. Проте на наступний конкурс вже подаватиме Сертифікат про рівень володіння українською мовою. Тестування він вже пройшов та отримав максимальну кількість балів.

"Я уже склав іспит на знання української мови та отримав найвищий рівень володіння мовою С2. Це ще раз підтверджує, що я вільно володію державною мовою, - розповідає Юрін в коментарі для "Про все". – Я радий, що вони зробили якісь висновки. Гадаю, через мою ініціативу буде допрацьоване положення, аби не виникало правових колізій і тепер чітко розпишуть, які довідки потрібні. Наразі положення про проведення конкурсу не зовсім відповідає Закону України про повну загальну середню освіту, на основі якого воно складене. І взагалі, це єдиний Закон, який до мене, як до учасника конкурсу, має застосовуватися на цьому етапі. Комісія і я залишаємося при своїх переконаннях. Уже отримав зворотній зв'язок від освітнього омбудсмена України, надав усі відповідні документи і наразі чекаю на відповідь".

Склад комісії не скликався, адже пакет поданих документів не змінився, пояснює для "Про все" її голова Тетяна Скорик.

"На жаль, в нього так і немає сертифіката, тому до конкурсу він не може бути допущеним,  - коментує Скорик. – Є закон про "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Там говориться, що документ, який підтверджує рівень володіння мовою – державний сертифікат. А документ подається до обрання на посаду. Ми йшли чітко за законом України. Або він не прочитав правил, або просто проігнорував. А ми не можемо робити винятків".

10 серпня о 12-ій годині в департаменті освіти відбудеться екзамен, до якого допущено троє осіб.

Нагадаємо, черкаського журналіста, поета та освітянина Олексія Юріна не допустили до конкурсу на посаду директора школи. Причиною стала відсутність у нього сертифіката про рівень володіння українською мовою. Юрін подав апеляцію, але йому все одно відмовили.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору