Черкаській молоді допомагають повертатися з міст в села

27 листопада 2015, 11:26

10302230_729318197114037_2960924500049180837_n

Досягти успіху та реалізувати себе в українському селі цілком реально! Довести це узялися ініціатори проекту «Школа розвитку села» на Черкащині, пише ГромЧе.

– ­Село занепадає і його потрібно піднімати. Наш проект покликаний надати людям, готовим на переїзд з міста, сучасні знання як реалізувати себе в сільській місцевості і які перспективні напрямки тут можна розвивати. Це і зелений туризм, і екологічне будівництво, і здорове харчування, – розповідає керівник проекту Даниїл Майоров.

«Школа розвитку села» – проект організації Пласт. Уперше його апробували у минулому році. Тоді до програми долучилося більше 30 учасників. Це була переважно молодь з Черкас, котра прагне вести здоровий спосіб життя, розвивати екологічне мислення і, що головне – переїхати в сільську місцевість.

Учасникам запропонували теоретичні навчання у Школі, під час яких вони створювали власні бізнес-плани підприємницької діяльності на селі. А наприкінці кожен отримав нагоду випробувати здобуті знання на практиці. Експериментальним майданчиком для свіжих ідей стала агросадиба в селі Чубівка Черкаського району.

– У результаті декому вдалося створити власну справу. Хтось займається хенд-мейдом, хтось – туризмом чи здоровим харчуванням, а хтось і навчанням дітей, – відзначає Даниїл Майоров.

Наступного року організатори планують запустити другий тур навчальної програми. Цього разу – для жителів районів області.

– Зараз шукаємо кошти аби мати можливість забезпечити учасникам проїзд до обласного центру, де відбуватимуться навчання. Спершу це будуть лекції, а по завершенню – практикум. Особливістю цьогорічної програми стане відеокурс для всіх, хто прагне реалізувати себе в селі. Його ми створимо на основі досвіду наших учасників та безкоштовно поширюватимемо через Інтернет аби охопити якомога більшу аудиторію, – констатує керівник проекту.

Поділитись

Коментарі

Вгору