Черкаські спортсмени пірнали по здоров’я

21 січня 2014, 08:57

Низка черкаських спортсменів дотрималися «хрещенських» традицій та ще вдосвіта почали стрибати в ополонку. Охочі до крижаної купелі шикувалися на березі з рання. Почалося святкове дійство з обряду посвячення води. Опісля черкасці, не забарившись, почали підкорювати крижану воду, пише "Черкаський спорт".

Одними із перших пірнали по здоров’я самбісти спортивного клубу «Грізлі». Хлопці вже не перший рік віддають дань традиціям та з самого рання стрибають в ополонку. Цьогоріч підкорювати крижану воду завітало близько двох десятків сміливців. На чолі із головним тренером клубу «Грізлі» В’ячеславом Василенком спортсмени без вагань почали стрибати в ополонку.

- Ця традиція зародилася у нас чотири роки тому. Ініціатором був я. Вважаю, що це дуже корисно як для фізичного, так і морального розвитку. Адже це наші традиції і ми маємо їх дотримуватися та берегти. Як завжди, все було просто супер. Враження незабутні. Забігли всі гуртом і вибігли. З криками, сміхом. А потім всі дружно пішли до бані. Все було чудово, – розповідає тренер спортивного клубу «Грізлі» В'ячеслав Василенко.

Дотрималася «хрещенських» традицій і черкаська фітнесистка Анна Круковська. Дівчина підкорює водну стихію вже не перший рік. 2014-ий не став винятком. По здоров’я пірнула без вагань.

- Цьогоріч було надзвичайно холодно. Але зігрівали емоції, які просто переповнювали. А ще дуже зводило ноги від крижаної води. На Водохреще купаюся вже не перший рік. Щоразу я собі доводжу, що можу перебороти свою лінь та страх, зробити те, що робити дуже не хочеться. Проте ефект того вартий, адже це надзвичайний заряд енергії, – розповідає фітнесистка Анна Круковська.

Незволікаючи зайшов у зимовий Дніпро і черкаський «морж» Олександр Толбатов. Чоловік переконаний: крижана вода позбавляє від недугів душі та тіла. Скупатися у хрещенській воді для нього – особлива радість. Після запливу Олександр Толбатов закликає в крижаний Дніпро всіх присутніх. Чоловік своїх вражень не приховував. На Водохреще чекав весь рік.

- Для мене це свято – це ще один шанс зміцнити своє здоров’я та дух. Адже після тог,о як ти виходиш із холодної води, ти ніби перероджуєшся, ти весь палаєш і відчуваєш своє тіло гарно як ніколи. Мене вода – зцілила і продовжує зцілювати. Тому я закликаю всіх, якщо не купатися, то хоча б обливатися. Це подарує вам абсолютно новий рівень життя, – каже черкаський «морж» Олександр Толбатов.

Нагадаємо, 19 січня відзначають Водохреще – свято Хрещення сина Божого. У народі цей день називають ще Йорданом, чи Богоявленням. Православні вірять, що в ніч з 18 на 19 Господь освячує воду в усіх водоймах на Землі. З моменту освячення життєдайна волога набуває цілющих властивостей, які зберігає впродовж року. Освячену воду використовують, щоб уберегтися від біди, напасті, хвороби та від злого ока. Ще з давніх часів цього дня чоловіки йшли до річки та вирубували з льоду хреста. А дівчата в освячену воду клали калину чи коралі й умивалися, аби щоки були рум’яні. Крижана вода позбавляє від недугів душі та тіла.

Поділитись

Коментарі

Вгору