Черкаські селяни протестують проти російського орендатора (відео)

22 квітня 2014, 10:41

На Черкащині жителі чотирьох сіл повстали проти іноземного магната. Два роки тому російський підприємець взяв в оренду у них земельні паї. Але ренту - платити не квапиться. Орендар вже заборгував чималу суму. Кому тисячу, кому дві. Селяни прийшли під офіс бізнесмена, щоб силою забрати свої гроші, повідомляють "Подробности".

Кілька років тому пенсіонерка Валентина Черненко віддала в оренду свої два гектари землі і майновий колгоспний пай. Російський бізнесмен обіцяв гарні умови. Жінка угоду підписала. А потім зрозуміла - її ошукали. Жаліється, підприємець систематично недоплачує земельну ренту.

Валентина Черненко, власниця земельного паю:

- Було тринадцять тисяч, а віддали мені около чотирьох тисяч, а те все забрали. В людей є і по 30 і по 40 тисяч... так, є такі, що взагалі нічого їм не дали.

Таких як Валентина Миколаївна майже чотири тисячі пайовиків. Більшості з них орендар вже заборгував не по одній тисячі гривень. Ось цей маєток, аж ніяк не вписується у сільську місцевість. Церква, музей, приватний ставок. Тут власник усього цього відпочиває, коли приїздить з Росії. Екскурсію попід двометровим парканом нам влаштував місцевий активіст Сергій. Каже, нічого проти приватної власності не має, аби підприємець до людей був справедливий.

Сергій Кривошея, громадський активіст села:

- Ця людина є громадянином Росії, я так вважаю, а на даний момент він знаходиться там, дуже часто приїжджає сюди. І хотілося б щоб у кожного було хоч десята частина того, що є в цьому маєтку. Тут є і власна ферма і власні гаражі і є все, а люди воюють буквально за тисячу - дві гривень, які їм не додали.

За справедливістю люди вирушили під офіс аграрної фірми орендаря. Налаштовані - радикально. Власника зараз немає, він у Росії. Віддуватися за борги доводиться управляючому.

- Якщо ти став на роботу, нкщо до Великодня з ними не розрахуються, заблокують роботу підприємства.

Із самого початку директор намагається переконати людей, мовляв, проблема надумана. Борги є, але вони не такі вже великі. Пайовики його і слухати не хочуть і вимагають терміново погасити заборгованість. Чоловік швидко погоджується. Але попереджає, - розрахуватися зможе тільки після збору урожаю.

- Якщо ми зараз не посіємо, то все. І не треба не буде вже нікому сюди ходить і вирішувати ці питання бо не буде чим розраховуватись за ці паї. Нема. - Ви розказуєте небилиці, давайте. - Що давайте? - Давайте людям гроші!

Цей мітинг селяни назвали попереджувальним. І висунули ультиматум - якщо до Великодня з ними не розрахуються, заблокують роботу підприємства.

Поділитись

Коментарі

Вгору