Черкаські рибалки незадоволені новими правилами вилову риби

10 грудня 2021, 09:22

Рибалки Черкащини звикають жити з новими штрафами за незаконний вилов риби. Відтепер один рибалка може наловити не більше 3 кілограмів риби. Штрафи за незаконний вилов зросли в кілька разів. Один незаконно добутий карась обійдеться браконьєру в 1500 гривень штрафу. Короп – у понад 3 тисячі сом – у понад 5, інформують Вечірні Черкаси.

Кам’янський рибалка Віталій Іванченко називає нову систему штрафів непродуманою.

– Рибалці дозволено зловити 3 кілограми риби в одні руки. Я маю родину із 4 осіб. Їжджу в Черкаси ловити на Дніпро. Після чищення 3 кілограми риби плавно перетворюються на 1,5 кілограми. Виходить, що я поїхав, витратив бензин, а повернувся ні з чим.

Віталій каже, що є й інший аспект:

– Я полюю на щуку. Для цього купую на базарі від 10 до 15 дрібних карасів. Такий спосіб ловлі цілком цивілізований і називається спортивним. Приміром, зловлю я 5-кілограмову щуку. За неї мене не оштрафують, бо це вважається одним добутим трофеєм, який не підлягає зважуванню. Але за карасів мене точно оштрафують на двозначну суму. І це при тому, що ніякими забороненими засобами я не ловлю.

Іванченко погоджується, що штраф за заборонений засіб має бути. Але не треба впадати в крайнощі.

– Читав, що чоловік в Умані зловив «павуком» 9 окунів й отримав штраф у 14 тисячі гривень. Це вже перебір, коли за десяток окунів треба віддати вартість хати. Штраф має бути фіксований і лише за сам факт вилову забороненими засобами. Упіймали тебе на річці з «павуком» – 10 тисяч. Із сіткою – 20 тисяч. А то вигадуємо космічні штрафи, які потім ніхто не може сплатити.

Рибалка із Тального Валерій Чамлай теж називає штрафи марними:

– Весною та влітку я ловлю рибу руками. Скаламучую воду, заганяю під корч чи камінь і там беру. Цікаво, як це трактується в законодавстві? Заборонений засіб лову чи не заборонений? Зайвого собі ніколи не дозволяю, але на сковорідку й кілька рибин котові завжди наловлю. А всім борцям із незаконним виловом раджу починати із базарів, де браконьєри продають рибу мішками. І ніхто їх не питає про 3 кілограми.

Керівник громадської організації «Антибрак» Олександр Томіленко з Лисянки задоволений новими сумами штрафів.

– Крок абсолютно правильний і дуже вірний. Давно треба було так зробити, – каже Олександр Вікторович. – Люди в нашій державі настільки звикли, що все довкола дармове –  ліси, ставки, річки, що з цим треба щось робити. Як ось роблять у Чехії. Якщо людину з сіткою упіймають біля водойми, ніхто не заморочуватиметься, чи наловив ти риби, чи тільки збирався. Штраф буде дуже високий. І це ще в кращому випадку. Бо в гіршому тебе запросто спровадять до тюрми. А наші браконьєри повибудовували будинки й покупляли машини на незаконно виловлену ними рибу.

Томіленко каже, що ефективність рибоохоронного патруля напряму залежить від фінансування держави.

– Ми тісно співпрацюємо з рибоохоронним патрулем із Умані. Бачимо, як їх фінансує держава, які технічні засоби і які зарплати вони мають. Вважаю, що державі не варто винаходити велосипед. Достатньо поставити в пряму залежність фінансування рибоохоронного патруля від штрафів, які вони випишуть упійманим браконьєрам. Тоді люди матимуть зовсім інші зарплати, іншу матеріальну базу й зможуть найняти більшу кількість працівників. А повертаючись до вашого запитання повідомлю, що після введення нових штрафів за незаконний вилов риби ми за останні 15 нічних рейдів не упіймали жодного браконьєра. І це при тому, що маємо тепловізор і квадрокоптер. Я вам більше скажу: за ці рейди ми не виявили жодного незаконного знаряддя лову. Тож цей крок був дуже правильним і своєчасним.  

На базарах Черкаської області кілограм дрібних карасів продають по 30 гривень. Більші коштують 40. Кілограм коропа можна купити за 60 гривень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору