Черкаські роботодавці добровільно легалізували працю 119 найманих працівників

15 квітня 2016, 06:33

 384870426

Користуючись тим, що нині важко знайти роботу, працедавці доволі часто трудові відносини будують на так званих “сірих” схемах, які вигідні лише їм. Погоджуючись працювати без належного оформлення, людина має усвідомлювати, що цим самим вона, в першу чергу, шкодить сама собі. Адже працівник не просто стає беззахисним перед власним роботодавцем, але й втрачає право на отримання гідної пенсії та соціальних виплат.

З метою виявлення таких працівників фахівці Державної податкової інспекції у м. Черкасах постійно проводять аналітичну роботу, під час якої співставляється подана роботодавцем звітність з обраним видом діяльності. “За результатами такої аналітики ми виявляємо розбіжності та запрошуємо роботодавців, які опиняються в зоні “ризику”, на протокольні бесіди. Внаслідок проведеної у січні – березні 2016 року індивідуальної роз’яснювальної роботи з 79 фізичними особами – підприємцями, вони добровільно зареєстрували 119 найманих працівників, легалізовано 182,5 тис. грн. доходів таких працівників, а щомісячні додаткові надходження податків і зборів складуть понад 75 тис. грн.”, - повідомив начальник ДПІ у м. Черкасах Антон Царюк.

Окрім цього, протягом І кварталу п.р. фахівцями інспекції проведено 7 фактичних перевірок з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, дотримання роботодавцями законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). В результаті таких перевірок легалізовано працю 10 найманих працівників.

Також, працівниками ДПІ у м. Черкасах спільно з поліцією та муніципальною інспекцією Черкаської міської ради на пл. 700 - річчя серед приватних підприємців проведена робота щодо роз’яснення податкового законодавства та виявлення осіб, які здійснюють діяльність без належної державної реєстрації і без оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). За наслідками такої роботи легалізовано працю 2 найманих працівників.

Про факти порушення трудового та податкового законодавства черкасці можуть повідомляти за тел. 45-34-27.

За інформацією прес-служби Державної податкової інспекції у м. Черкасах

Коментарі

Вгору