Черкаські лісівники облаштували 9 тисяч кілометрів протипожежного бар’єру

09 серпня 2020, 17:02

Майже 9 тисяч кілометрів мінералізованих смуг цьогоріч створили у Черкаської області. Ці смуги - один із найефективніших методів боротьби з лісовими пожежами.

З початку 2020-го року держлісгоспи Черкаського облуправління лісового та мисливського господарства створили 1995 км нових мінералізованих смуг. Повернули "до життя" ще 6834 кілометрів існуючих.

Мінералізована смуга – це штучно створений протипожежний бар’єр, який межує з лісовим масивом.

Як правило, його створюють механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором із навісним інвентарем. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші природні об'єкти, які здатні горіти, присипаються землею.
Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Окрім створення нових смуг кілька разів на рік працівники лісової галузі проводять догляд за вже існуючими, оскільки накопичення шару горючих матеріалів відбувається постійно.

За інформацією пресслужби ОДА Черкаської області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Микола :

Я так розумію, що ЛІСІВНИКИ – це ті хто працює в лісі ( раніше називали лісники ), тобто тих хто працює в полі будуть називати ПОЛЯНИ ? Вже так перекрутили нашу мове , що вона вже не солов’їна, а якийсь всебічний суржик !!! Але що хотіти, коли ось таке неосвідчене б**ло при владі.

Вгору