Черкаські козаки внесли свої пропозиції до проекту Закону про козацтво

11 липня 2014, 19:31

11 липня в облдержадміністрації відбулось обговорення змін до проекту Закону України «Про козацтво та козацькі організації», яке провели голова ОДА Юрій Ткаченко та заступник керівника апарату ОДА Юрій Сушко з козацьким активом області.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

– Події, що відбуваються в державі, безумовно, змушують нас визначатися, які конкретні кроки треба зробити, щоб виховувати покоління молодих бійців, готових по-справжньому любити й захищати рідну землю, – окреслив завдання Юрій Ткаченко. – Тому ми маємо підготувати та направити до Верховної Ради наші пропозиції стосовно документу, регламентуючого правові відносини, устрій життя та форми самоврядування в козацтві, що надасть можливість створити дійове козацьке військо не тільки в області, а і в державі в цілому.

Присутні дійшли згоди, що сучасне козацтво – це громадський рух самоорганізації населення з воєнізованим характером діяльності. Воно обов’язково прирівнюється до державної служби та дає право статусу козацької організації на рівні держави. Проте, на відміну від інших громадських організацій, козацтво формується за територіальним принципом і має всі владні привілеї територіальної громади.

Ще одним важливим фактором є єдина структура і статут українського козацтва, внесена до державного реєстру організацій і створена по типу Збройних Сил. Мінімальне утворення – сотня, що формується з патріотичного налаштованих юнаків одного або кількох районів. Сотні об’єднуються в полки на рівні області і підпорядковуються гетьману України. Це є традиційна і дійова модель козацтва, що дасть змогу відродити національний рух в його первозданному вигляді, якій підтримуватиме бойову міць держави.

Також присутні обговорили питання створення козацького ліцею у Жаботині та розвитку козацтва на території України, а особливо на Черкащині.

Поділитись

Коментарі

Вгору