Черкаські господині готують на передову «Укропський сухпай» (фото)

17 листопада 2014, 13:01

1

Черкащанки розробили для бійців повноцінне «сушене» меню.

Аби забезпечити наших військових на передовій корисним, зручним та домашнім харчуванням, черкаські господині започатковують новий проект – «Укропський сухпай», інформує ГромЧе.

 

«За цією жартівливою назвою криється серйозна робота з виготовлення домашніх дегідрованих (сушених) страв для бійців у зоні АТО. Саме сушіння – один із найдавніших та ефективних способів консервації продуктів. Переваги цих страв неможливо переоцінити. Перш за все, безпека – у зневоднених продуктах харчування не розмножуються шкідливі бактерії, грибки чи пліснява. Такі сухі пайки можуть зберігатись до року без втрати якості та поживності!» – відзначила активістка волонтерської ініціативи «Наш батальйон» Катерина Дубрава.

2

Оскільки при сушінні продукти втрачають 70-90% ваги та об’єму, це що значно полегшує її транспортування і зберігання. Крім того, сушені продукти дуже легко і швидко готувати, більшість з них можна вживати без додаткової обробки.

 

На сьогодні черкаські господині вже розробили і випробували невеличке меню. У ньому – і перше, і друге, і навіть солодощі та напої! Зокрема, серед перших страв в «Укропському сухпаї»: борщ український та болгарський, а також грибний суп. На друге бійцям пропонують картоплю, в’ялене м’ясо, рис з овочами, гарбузову кашу з рисом або ж кукурудзяною крупою, а також сухарики. А щоб підсолодити життя, бійцям запропонують цукерки Пирогова, десерт із сушеного гарбуза лимона та цукру, цукати із гарбуза, лимонів, апельсинів, бананів та яблук.

3

Для того, щоб реалізувати проект, волонтери потребують і робочих рук, і додаткового кухонного начиння. А особливо – вакууматора, без якого якісна упаковка сушених продуктів просто неможлива.

 

«Зараз нам конче необхідна ваша допомога!!! Перш за все руками: мити, чистити, різати, терти, шаткувати продукти. Також потрібні продукти та кухонне начиння (ножі, дощечки, шатківниці та ін.). Гостро необхідний якісний вакууматор та пакети до нього. Усе, крім продуктів ми беремо у тимчасове користування і повернемо власнику на перше прохання» – відзначає Катерина Дубрава.

4

Детальніше про те, як допомогти можна дізнатися за телефонами (063)964-83-08 Ірина, (063)227-96-14 Катерина

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору