Цілком реальні та навіть сертифіковані. На Черкащині є свої новорічні герої, які розважають усю країну. Вже не перший рік вони – серед найкращих "випускників" Школи Дідів Морозів та Снігуроньок, яка діє у сусідній Вінниці. Хто вони та чим займаються – дізнавався сайт vikka.ua.
Вінниця напередодні Новорічних свят активно приваблює туристів з усієї України. Казкове дійство починається із зимових шкільних канікул. Саме тоді відкриває свої двері Школа Дідів Морозів та Снігуроньок, на якій проводять різноманітні флешмоби, конкурси та ярмарки. Активну участь у створенні особливої атмосфери беруть і черкащани. Шкільні команди КВН із Чорнобаю кілька років поспіль долучаються до новорічної феєрії, яка майже тиждень триває у Вінниці. Досвідом створення святкових івентів та популяризації міста поділилися головний Дід Мороз країни вінничанин Олександр Шемет та головний редактор Черкаської ліги КВН Андрій Купчин.
- Ми організували у Вінниці канікулярний відпочинок. Школа Дідів Морозів проходить вже 5 років. Між Різдвом та Старим Новим роком люди відпочивають і нічого вкрай важливого в країні не відбувається. У цей період ми збираємо у себе кращі команди КВН, запрошуємо центральні ЗМІ. Проводимо масу розважальних заходів та майстер-класів. Рекламуємо Вінницю як унікальний туристичний центр. Завжди раді бачити у себе команди КВН з Черкащини. Вони втілюють у собі кращі традиції КВН, самі пишуть жарти, дуже людяні та чемні, – розповів сайту Олександр Шемет.
Головний квн-щик Черкащини Андрій Купчин три роки поспіль возив до Вінниці шкільні команди КВН із Чорнобаю.
- Це справжній зимовий етнофестиваль. Його умовно називають Школою Дідів Морозів та Снігуроньок. Це колядки, флешмоби, конкурси та змагання. По завершенні заходу учасники стають сертифікованими Дідами Морозами та Снігуроньками, – пояснює черкащанин.
За його словами, більшість часу квн-щики проводять, розважаючи себе, вінничан та гостей міста. В середньому до Вінниці повчитися тонкощам роботи Діда Мороза приїздить 22-23 команди кількістю до 10 осіб зі всієї України. Розміщують та годують учасників за рахунок організаторів.
- Щодня у нас окрема програма. Бувало, що команди, наче десант, відправляли у різні частини міста. Діди Морози, серед яких і дівчата, були одягнуті у козацькі свити. Ми мали співати різні пісні та колядки, танцювати перед перехожими і збирати кошти. При цьому люди не ставляться до цього як до "дитячого рекету" (сміється). Підтримують. Радіють. Інколи нам давали навіть по 100 гривень. Потім всі команди збиралися у будиночку Діда Мороза у центрі міста. Перемагали ті, хто заробив більше. Там же, до речі, також встановлені будинки Снігуроньки та Баби Яги. Взагалі все відбувається колоритно, – ділиться враженнями головний квн-щик Черкащини.
Крім Діда Мороза, під час вінницьких канікул шанують і онучку казкового героя. Для цього влаштовують програму окремого дня, коли всі, – і хлопці, і дівчата, – наряджаються у Снігуроньок. Кумедний вигляд мають спортивні ігри Дідів Морозів, коли вони у своїх костюмах змагаються у грі в футбол, баскетбол, перегонах на магазинних візочках.
- А ще буває, що учасників школи возять по місту у туристичних вагончиках. Треба розважати людей, що трапляються по дорозі: посміхатися, жартувати. За участь у цьому всьому нам влаштовували екскурсії по місту та музеях. Це все дуже захопливо, – каже головний редактор черкаської ліги КВН.
На його думку, схожу ініціативу можна було б провести і в Черкасах.
- У Вінниці цей культурний захід активно підтримує місцева влада. В Черкасах теж можна було б влаштувати щось подібне. Не на тиждень, а хоча б на три дні. Тільки у Чорнобаї діє 12 шкільних команд КВН, – зазначає Андрій Купчин та сподівається, що колись і Черкаси зможуть проводити подібні масові гуляння.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram