Черкаські депутати просять Президента 24 квітня визнати Днем вшанування жертв трагедії вірменського народу

23 квітня 2015, 18:20

fa2a99fd7714764e5e597c0480a9332e_L

Депутати Черкаської міськради 55 голосами підтримали звернення Черкаської вірменської громади до Президента України Петра Порошенка, інформує Вечірка.

Зокрема, звернення озвучив депутат Черкаської міськради, голова вірменської громади нашого міста Армен Акопян. У зверненні йдеться:

«Геноцид вірмен є визнаним історичним фактом і засуджений провідними міжнародними інституціями – ООН, Європейським парламентом, Радою Європи, Всесвітньою радо церков та низкою світових держав. Підтверджуючи свою прихильність до міжнародної боротьби за запобігання геноцидів, відновлення прав народів, які зазнали геноцидів та утвердження історичної справедливості ми закликаємо вас висловити свою солідарність міжнародним співтовариствам і оголосити 24 квітня Днем вшанування пам’яті жертв трагедії вірменського народу», - йдеться у зверненні.

Тому Черкаська міська рада прийняла рішення, яким вирішила вшановуючи пам'ять жертв організованого та масового знищення вірменської нації висловити від імені територіальної громади Черкас співчуття вірменському народу та звернутися до президента та Верховної ради про вшанування жертв вірменського народу.

У свою чергу голова фракції «Свобода» у Черкаській міськраді Юрій Ботнар виступив із тим, що Вірменія досі не визнала геноцид українського народу:

- Наша фракція підтримує це рішення, але я хотів би додати, що держава Вірменія досі не визнала геноцид українського народу. Тому я хотів би просити своїх колег у Черкаській міськраді, представників вірменської громади, звернутися до президента Вірменії із проханням визнати геноцид українського народу. Вважаю, що Україна також на державному рівні має визнати геноцид вірменського району.

У відповідь Акопян пообіцяв, що протягом найближчого часу буде зверненя від Черкаської міської громади до президента Вірменії.

Нагадуємо, що 24 квітня у Краєзнавчому музеї о 14.00  офіційно відкривається експозиція унікальних фотодокументів, повязаних з історією вірмен з нагоди 100-ї річниці Геноциду. На експозиції можна буде ознайомитися з унікальними фотографіями, зробленими очевидцями геноциду та такими, що є частиною архівного фонду Конгресу США.

На фотокартках – людські долі та історичні моменти столітньої давнини. У програмі презентації також міні-лекція від історика та показ тематичного документального фільму.

Поділитись

Коментарі

Вгору