“Заслуговує на найтяжче покарання”, – черкаські депутати прокоментували арешт колеги з ОПЗЖ

04 серпня 2022, 15:40

Для депутатів Черкаської міської ради затримання колеги від ОПЗЖ Олександра Замирайла не стало несподіванкою. Про його проросійські погляди їм було відомо і раніше, запевняють в коментарі для журналістів "Про все" народні обранці. Дехто навіть хотів набити Замирайлу обличчя.

Голова фракції "Голос" у Черкаській міській раді Віктор Євпак говорить, що ОПЗЖшник тривалий час не з’являвся на публіці.

"Це людина, яка "йшла під прапором ОПЗЖ", до останнього трималася цього і скинула його лише під тиском громадськості. Десь місяць тому у нас була бюджетна комісія. Там я побачив Замирайла, якого довгий час не було, він ховався, а потім відчув, що вже можна "виходити з тіні". Я тоді категорично підняв питання, що ми не можемо продовжити комісію, поки тут є ця людина. Він не хотів виходити, але ми, з Романом Діскантом та іншими депутатами, можна сказати, його вигнали", - розповідає Євпак.

Також він розповідає, що після повномасштабного російського вторгнення настрої у міській раді змінилися.

"У всіх людей, всіх політичних партій життя ділиться до 24 лютого і після. До 24 лютого заклики про неможливість перебування ОПЗЖ у Черкаській міській раді були не такі часті. Дуже важко було оскаржувати їх присутність, тому що формально та юридично за них проголосували люди. На жаль, в Черкасах на той момент був певний прошарок населення, який віддав голоси цій політичній силі. Я б дуже хотів вірити, що зараз ці люди змінили свою точку зору. Тому наполягати тоді, щоб їх не було в міській раді, коли партія ОПЗЖ була і у Верховній Раді, було не зовсім логічно. Після початку повномасштабної війни настрої змінилися і ми завжди виступали проти їх присутності в сесійній залі і на комісіях", - додає Євпак.

Голова фракції «Черкащани» Нарек Казарян згадує, як Замирайло намагався домовитися про зустріч, аби обговорити робочі моменти. Проте інші депутати його ігнорували.

"Взагалі не здивований. Всі давним-давно знали, що він такий. Після початку вторгнення він декілька разів просив зустрічі з політичних питань. Навіть хотів гуманітаркою допомагати. Але ми максимально ігнорували його. Він не міг публічно підтримати Україну та сказати, що Росія – агресор. Якось один із наших волонтерів-партійців ледь не побив його саме за таку позицію. Якщо мій колега ще захоче дати йому по обличчю, то зупиняти його не буду. Я ніяк не можу оцінити роботу Замирайла, бо я її не бачив. Крім російськомовного його спічу, який перекладав Тренкін, я не можу про нього згадати чогось іншого", - пояснює Казарян.

Голова фракції "Європейська солідарність" в Черкаській міській раді Сергій Кудактін говорить, що ОПЗЖ, як політична сила та фракція, дискредитувала себе по всій країні.

"Партія вже не мала права брати участь ні в сесійних засіданнях, ні в комісіях. Наприклад, на одній із останніх бюджетній комісій, коли пан Замирайло спробував бути на ній присутнім, ми всі одностайно сказали йому покинути засідання, - розповідає Сергій Кудактін. - Пан Олександр, коли був присутнім на тих же комісіях, розповідав, що він "за Україну", "волонтерить", "зовсім не підтримує війну". Але на просте наше питання, чому він цього не говорить публічно, він зам'явся".

Також Сергій Кудактін говорить, що зараз Олександр Замирайло показав "своє істинне обличчя".

"Він показав свою сутність і ми дякуємо правоохоронним органам за те, що вони відреагували. Після запису його розмови немає слів. Коли після всіх смертей та бід, людина каже "вип'ємо за перемогу росії" - вона заслуговує на найтяжче покарання, яке є відповідно до Кримінального кодексу. Особисто мені ще цікаво, чи повідомили про підозру дружині Олександра Замирайла. Тому що в розмові, опублікованій СБУ, було двоє людей", - каже депутат.

Він також говорить, що фракцію ОПЗЖ в міській раді зазвичай було "не чутно і не видно".

"У них взагалі за ці роки, напевно, лише два-три виступи на трибуні було. Люди за них проголосували і ми були вимушені працювати з ними. Але сказати, що вони на щось впливали чи активно дискутували - не можу. Ми завжди були за заборону не лише ОПЗЖ, а й усіх проросійських сил, тому що ми розуміли, що це п'ята колона.  Я навіть "дякую" пану Олександру, що він відкрив очі тим людям, які вважали, що політика - десь у Києві, Верховній Раді, а тут просто  депутати працюють на місцевому рівні. Зараз ми побачили, що депутати, які сповідували ідеологію ОПЗЖ, навіть на побутовому рівні, в родинах, підтримують російську агресію. Тому багато в кого вже не буде "рожевих окулярів" стосовно представників різних політичних сил на місцях".

Секретар ЧМР Юрій Тренкін впевнений, що затримання колаборанта стало можливим завдяки керівництву міста та депутатам.

"Основний меседж правоохоронними органам дав я, як секретар міської ради, міський голова та голови фракцій. В перші дні війни ми вирішили не допускати представників ОПЗЖ до засідань комісій та сесій міськради. Ми вбачали можливість колаборантських дій з боку, перш за все, керівника фракції Замирайла", - пояснює Тренкін

Ще до повномасштабного вторгнення, представники ОПЗЖ давали знати про свої нахили, каже секретар міськради.

"Підступи вже тоді було видно, але ж ми повинні діяти в межах закону. Наші думки і наші бачення – не є закон. Але вбачали тоді в діях голови фракції ОПЗЖ деякі проросійські та антиукраїнські дії. Всі пам’ятають нашумілий епізод з моїм особистим перекладом його російської промови на українську мову. Тоді я намагався знайти в ньому та проявити націоналістичні речі. Я вірю, що наша рада проукраїнська. Тих проросійських вошей, дякуючи правоохоронцям та нашій позиції, ми виявили. Не думаю, що хтось з депутатів має думку, окрему від Президента, Уряду та народу України", - вважає Тренкін.

У грудні минулого року під час святкування дня місцевого самоврядування міськрада вручили грамоти працівникам міськвиконкому та депутатам за патріотичне служіння державі. Таку ж нагороду отримав і Олександр Замирайло. Юрій Тренкін пояснює, що тоді її вручили всім, аби не було непорозумінь та сварок.  

За інформацією видання "18000", 4 серпня за Замирайла було внесено заставу. А о 17-ій годині активісти закликають зібратися під СІЗО, аби не допустити підозрюваному вийти на волю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

О.І. :

Ті, хтоі все знали і… мовчали. Спільники чи “ждуни” – хто ж вони?

1 :

Тренкин это тот ещё клоун

Вгору