Вперше цьогоріч ГМ "Опора" провела опитування абітурієнтів після складання ними тестів із ЗНО. На Черкащині опитування провели у Черкасах, Умані, Драбові,та Монастирищі.
За словами координатора ГМ "Опора" Марини Макухи, більшість опитаних (96%) відповіла, що задоволена якістю тестів.
- 72% абітурієнтів вважають, що тих знань, які дають у школі достатньо, щоб скласти тести. Натомість, 22% учасників ЗНО вважають, що шкільних знань для тестування недостатньо, а на думку ще 7% шкільних знань недостатньо зовсім, навiть для отримання мiнiмального балу. На думку більшості учасників тестування (58%), ЗНО має залишатися основним критерiєм для вступу до ВНЗ, тоді як 26% висловились на підтримку ідеї повернення до старої системи іспитів у ВНЗ. 16 % – не змогли відповісти на це запитання, - зазначила Марина Макуха.
За її словами, найбільше прихильників ідеї повернення до іспитів у ВНЗ мешкає на Донбасі (33%) та в Центрі (30%), тоді як найменше цю ідею підтримують учні на Заході, Сході та Півдні України (20%, 24% та 25% відповідно). При цьому в середовищі заможних учнів більше тих, хто підтримують повернення до іспитів у ВНЗ (34%), ніж серед учнів із доходами середнього рівня (25%) та нижче середнього (18%).
Також координатор ГМ "Опора" повідомила, що 15% абітурієнтів взагалі не готувалися до тестів.
- Я наголосила на цьому, оскільки, як виявилось, найбільша частка дітей, які взагалі не готувалися до тестів, припадає на центральний район (куди входить Черкаська область) та Донбас, - заявила Марина Макуха. - Натомість 37% учасників ЗНО зазначили, що пiд час пiдготовки до складання тесту з української мови i лiтератури вони користувалися послугами індивiдуального репетитора. Серед них 38% займались з репетитором рік і більше, 27% - більше півроку, 30% - від 1 до 6 місяців, 5% - менше місяця.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram