Нову техніку, яка насамперед вирішуватиме питання захисту екології придбало ТОВ «НВФ «Урожай». Машина для аерації буртів та виготовлення компосту «Backhus 15.50» пришвидшує компостування курячого посліду в кілька десятків разів, що суттєво зменшує викиди аміаку в повітря.
Як розповів головний еколог «Урожаю» Юрій Осокін вплив машини на навколишнє середовище беззаперечний. За його словами, без використання такого агрегату курячому посліду необхідно було природнім способом компостуватись близько 6 місяців, сьогодні ж цей інноваційний метод дає можливість переробити курячий послід за 50-60 днів (тобто викиди в атмосферне повітря метану, аміаку та сірководню зменшуються від 6 місяців до 2-х).
- За допомогою «Backhus 15.50» вирішується проблема неприємного запаху у повітрі, бо в його складі присутній аміак, а в процесі компостування аміак буде зв’язуватися з мікроорганізмами, які використовують його як джерело живлення в процесі своєї життєдіяльності та переходитиме в більш стійкі форми, утворюючи нелеткі сполуки, - переконаний еколог.
Окрім цього, значно зменшується об’єм компосту, шо довзволяє залучати менше транспорту для перевезення вантажу, що також зменшує викиди в повітря.
- При компостуванні курячого посліду об'єм матеріалу зменшується, а концентрація корисних речовин збільшується, що зменшує надходження забруднюючих речовин в атмосферне повітря від транспортування природного добрива, - зауважив фахівець.
- Власне, підприємство вже давно використовує компост на основі курячого посліду в якості органічних добрив. Ефективність цих добрив беззаперечна – показники ґрунту стають кращими, це, відповідно, позитивно впливає на збільшення врожайності, - каже головний інженер «Урожаю» Юрій Качуровський.
- У процесі виробництва компосту масу необхідно постійно перемішувати. І тут стає у нагоді машина для аерації, яка рухаючись по бурту компосту за допомогою шнекового барабана перемішує компостну масу, - зазначив він.
Зі слів інженера, переваги нової техніки в тому, що вона технічно не складна і ремонтопридатна. Крім того, деталі, що обертаються, обладнано гідроприводом, який не потребує обслуговування в процесі експлуатації.
- В «Урожаї» останні два роки експлуатується машина для аерації «SF 300 Compost System» продуктивністю 900 кубічних метрів за годину. «Backhus 15.50» відрізняється від неї збільшеною продуктивністю – 2000 кубічних метрів на годину. Ці показники досягаються завдяки більшим, порівняно з попередньою машиною, габаритам. Також за рахунок збільшення висоти бурта можна розмістити більшу кількість маси на тій же площі, – розповів пан Качуровський.
Варто зазначити, що ТОВ «НВФ «Урожай» у рамках запровадження системи точного землеробства мінімізує застосування пестицидів та агрохімікатів і вдається до збагачення ґрунтів саме завдяки застосуванню органічних речовин, що містяться в курячому посліді, як природному добриві. До того ж на підприємстві під час процесу переробки курячого посліду на компост додаються природні абсорбенти, такі як: дефекат, фосфоритне борошно. Крім того, нині ТОВ «НВФ «Урожай» запроваджує технологію компостування з додаванням специфічних мікроорганізмів, що дозволяє оздоровити компост та ґрунт. Природне добриво, виготовлене за такої технології, планується насамперед використовувати на площах поблизу населених пунктів та інших людних місць, оскільки такі технології унеможливлює неприємний запах та інші негативні аспекти такого обробітку землі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram