“Черкаське Дніпро” наслідуватиме приклад іноземних футболістів

11 грудня 2014, 16:20
phoca_thumb_l_img_1758

На фото по центру: Володимир Лашкул, генеральний директор ФК «Черкаський Дніпро»

На початку листопада 2014 року в спортивній історії Черкащини відбулася непересічна подія – зустріч уболівальників і громадськості Черкас та області з командою «Черкаський Дніпро», під час якої було оголошено про об’єднання зусиль футбольного клубу обласного центру з аматорським ФК «Зоря» із Білозір’я. Детальніше про цю подію в інтерв’ю з генеральним директором ФК «Черкаський Дніпро» Володимиром Лашкулом

– Володимире Григоровичу, підбивати підсумки – заняття приємне?

– Якщо вони позитивні.

– Цими словами висловлюєте задоволення результатами осінньої частини чемпіонату України. Тож вітаємо вас із вагомим результатом.

– Це вже як подивитися. Бо так уже ми влаштовані, що абсолютно задоволеними ніколи не буваємо – ні в побуті, ні в роботі, ні в коханні. Ті два очки, на які відстали від лідера «Оболоні Бровар», можна сказати: лише на два, а можна: аж на два.

– В інтонації відчувається, що таки аж на два. Знаючи вашу натуру, що як би ви не захотіли сховатися під панцир напускного спокою, вам це не зовсім удається. Адже за улюблену справу, ба навіть за сенс життя, не можна не перейматися. Яку ж футбольну висоту прагнете здолати?

– Правильно зазначили: я не мрію, а прагну. І моя мета повністю збігається з уболівальницькою. Я і вони бачать футбольну команду Черкас у першій лізі чемпіонату України. А до неї ще одинадцять кроків – саме стільки матчів ще потрібно зіграти у весняній частині першості. І тут на саме везіння уповати нічого. З «Черкаським Дніпром» усе зрозуміло. У попередньому сезоні було більше позитивних емоцій, ніж негативних. А от «Зоря», вкотре вигравши звання чемпіона і Кубок Черкаської області, не виконала головного завдання – не досягла результату у Всеукраїнських змаганнях серед аматорів. Тому рішення про об’єднання зусиль, ухвалене зборами, буде корисним не тільки для «Черкаського Дніпра», а й для «Зорі».

– Отже, ви знаєте, що і як треба змінити в теорії й практиці черкаського футболу?

– Не тільки знаємо, а вже й робимо. Тому 9 листопада відбулися позачергові загальні збори громадських організацій «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро» та «Футбольний клуб «Зоря» Білозір’я». На порядку денному – об’єднання зусиль обох клубів для створення у Черкасах конкурентоспроможної команди майстрів і забезпечення її переходу до першої ліги ПФЛ України, а потім і до української Прем’єрліги.

– І як наслідок…

– Об’єднання матеріальних, фінансових, кадрових, організаційних ресурсів та маркетингових можливостей відбулося.

– Отже, на смуток білозірців команда «Зоря» (Білозір’я) припинила існування.

– Аж ніяк. Та в кого підніметься рука перекреслити славні сторінки «Зорі»! Віднині в чемпіонаті та Кубку області, а також у всеукраїнських аматорських змаганнях ця команда виступатиме під назвою «Зоря-Черкаський Дніпро2». До речі, у її складі продовжать виступи Олександр Тупчієнко, Роман Коломієць, Сергій Соколенко, Леван Кошадзе, Антон Вакуленко, які отримали футбольну освіту в Білозір’ї. Так що улюблене слово «Зоря» для білозірців присутнє.

– Хай же світить «Зоря» яскраво!

– Мета не тільки в сяйві, а й у підготовці резерву для команди «Черкаський Дніпро». Бо трансфери не завжди дають потрібні кадри. Скажімо, запрошувати гравця із ПФК «Олександрія», однакового за рівнем гри, немає сенсу. Так само не варто втрачати кошти на «згаслу зірку» із вищого дивізіону. Я залишаюсь при своїй думці: наслідувати приклад португальського «Порту», який сильний не привезеними та викупленими футболістами, а своїми вихованцями. Сподіваємося, що вже через п’ять років спеціалізована дитячо-юнацька футбольна школа у Білозір’ї та ДЮСШ Черкас та області делегують до складу команд «Черкаський Дніпро» та «Зоря-Черкаський Дніпро2» висококласних гравців.

– А чи помічають угорі наших вихованців?

– Так, але це і тішить, і хвилює. Нещодавно перспективний Артем Довбик їздив на оглядини до київського «Динамо». Факт приємний, але таки тривожний. Мабуть, усе-таки не віддамо талановитого форварда.

– Команда таки має в назві «Черкаський». Чи причетна міська влада до розвитку клубу?

– Хіба що дає в оренду комунальне підприємство «Центральний стадіон», беручи за це немалі гроші.

– Кажуть, що не в грошах щастя, а в їх кількості.

– Існує твердження, що футбол – це дорога іграшка. Я ж не вважаю гру іграшкою. Вона має бути джерелом патріотизму, згуртування громади. Тому влада повинна змінити ставлення до клубу. А точок для співпраці багато. Зокрема, довести до ладу занедбаний фізкультурно-оздоровчий комплекс у Південно-Західному районі Черкас, який належить ДЮСШ «Дніпро80». До речі, процедура передачі у спільну діяльність майна і ресурсів відома. Отже, за стіл переговорів – і вперед! Але поки що такого руху немає. Бо на зустріч з уболівальниками не прийшли керівники міської та обласної влади. Звісно, в них важливіші справи. Але є заступники, які відповідають за розвиток фізкультури та спорту. Більше того, є галузеві підрозділи, а це вже безперечно їх справа. Бажано, щоб клуб, влада, черкаські підприємства та підприємці дійшли висновку, що розвиток футболу – завдання спільне. Тоді можна крок за кроком іти вже не до мети Лашкула, а до спільної.

– А ще з ким до неї йдете, на кого спираєтеся?

– Головний тренер «Черкаського Дніпра» Ігор Столовицький уже без приставки «в. о.». Тепер у цій якості йому й ширші повноваження в руки. Спортивному директору Олександрові Кирилюку додаються обов’язки наставника команди «Зоря-Черкаський Дніпро2». Йому допомагатиме Роман Поліщук. Президентом же футбольного клубу «Зоря» став заступник сільського голови Білозір’я Станіслав Ковтун.

– А все крутиться навколо генерального директора ФК «Черкаський Дніпро», першого заступника голови комітету збірних Федерації футболу України Володимира Лашкула.

– І хай крутиться. Мені футбол дорогий. І щабель за щаблем разом із уболівальниками, тренерами, командами майстрів, аматорів долатимемо футбольні висоти. І, безумовно, разом із нашими партнерами: титульним спонсором «Банк Михайлівський», генеральним партнером компанією «Ельдорадо», ексклюзивним комерційним партнером ПрАТ «Україна Футбол Інтернешнл», офіційним партнером ПАТ «Новокаховський річковий порт».

Довбик 1

ВІД РІШЕННЯ – ДО КОНКРЕТНИХ СПРАВ

Якщо цей шлях короткий і ґрунтовний, то успіх гарантовано. Саме так діє керівництво ФК «Черкаський Дніпро». 9 листопада відбулися загальні збори двох футбольних клубів, а вже 26-го з’явився Наказ «Про організацію виконання рішень спільного засідання позачергових Загальних зборів учасників громадської організації «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро» та громадської організації «Футбольний клуб «Зоря» Білозір’я».

Цей спільний наказ підписано з метою:

• забезпечення організації виконання рішення спільного засідання позачергових Загальних зборів учасників громадської організації «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро» та громадської організації «Футбольний клуб «Зоря» Білозір’я від 9 листопада 2014 року;

• своєчасної та ефективної підготовки команди майстрів ФК «Черкаський Дніпро» до другої половини Всеукраїнських змагань з футболу серед команд другої ліги ПФЛ сезону 20142015 рр., забезпечення її переходу до І ліги ПФЛ України;

• своєчасної та ефективної підготовки аматорської футбольної команди «Зоря / Черкаський Дніпро2» до змагань серед аматорів сезону 2015 року;

• створення у 2015/2016 рр. реальної структури (піраміди) підготовки футболістів високої кваліфікації для команди майстрів «Черкаський Дніпро» в спортивних школах міста Черкаси та Черкаської області;

• здійснення спеціальних заходів із забезпечення більш ефективного використання спортивних споруд КП «Центральний стадіон» для фізкультурно-оздоровчої роботи серед жителів міста Черкаси та для створення власної спортивної інфраструктури ФК «Черкаський Дніпро» – головного футбольного клубу Черкаської області.

gopkaIMG_2107

РІШЕННЯ ПРАВИЛЬНЕ І СВОЄЧАСНЕ

– Тільки спільні зусилля забезпечують необхідний результат, – переконаний Голова Федерації футболу Черкаської області Володимир Фощій. – Ще 2010 року я брав безпосередню участь у створенні футбольного клубу «Славутич». Був одним із трьох його засновників і досі є членом правління цієї організації. Тому зрозуміло, що багато питань життєдіяльності «Черкаського Дніпра» доводиться вирішувати разом із керівництвом клубу. Нагадаю, що цього року в Черкасах відбулися чотири відбірні матчі до Євро-2015 за участі молодіжної збірної України. Їх Федерація футболу України провела разом із обласною федерацією та ФК «Черкаський Дніпро». Зізнаюся: є у мене мрія, яку б хотілося втілити у життя. Це створення в області футбольного інтернату чи академії. Річ у тому, що в обласних дитячих змаганнях виступає багато талановитої юні. Однак аналіз і практика свідчать, що багато хто з них (а це до 70-75 %) залишає область, а отже, ми втрачаємо їх для черкаського футболу. Тому сьогодні Федерація футболу Черкаської області та футбольний клуб «Черкаський Дніпро» втілюють у життя проект створення дитячо--юнацького спортивного комплексу (с. Білозір’я) для обдарованої молоді, яка б у майбутньому могла реалізуватися саме на футбольних полях області.

phoca_thumb_l_img_1676

Фото: Ігор Столовицький, головний тренер «Черкаського Дніпра»

– Нині моє головне завдання – створити злагоджену команду. А для цього потрібно влити, як кажуть, свіжу кров, - говорить головний тренер «Черкаського Дніпра», майстер спорту Ігор Столовицький. - Складна нині ситуація з футболом в Україні. Багато команд зникають, і футболісти лишаються поза грою. Вони вже майстри, а формувати футболіста з малих літ легше, ніж «переробляти» вже готового. І я маю не підбирати, а добирати гравців. Бо класний футболіст завжди в ціні. Сьогодні ми на півшляху до наміченого. Вважаю, що рішення позачергових зборів є дороговказом до цього. Головне, щоб кожен знав своє завдання і виконував його належним чином. І не маємо права забувати, що головний екзаменатор таки вболівальник.

– Рішення правильне і своєчасне, – вважає спортивний директор ФК «Черкаський Дніпро» і старший тренер команди «Зоря-Черкаський Дніпро2» Олександр Кирилюк. – Настав час заповнити вакуум у сфері підготовки місцевих футболістів. Адже прикро, коли ми, підготувавши юного футболіста, по суті виписали йому путівку у великий футбол, а він опиняється в іншому місті, бо тут йому ніде розвиватися. Створення команди «Зоря-Черкаський Дніпро2» дає можливості вихованцям футбольних шкіл грати на черкаських стадіонах. Зараз у клубі я відповідаю за підготовку молодих футболістів. Переглядаємо перспективних молодих футболістів з усієї області. Складено список потенційних новачків. Володимир Лашкул поставив завдання комплектувати другу команду тільки з вихованців дитячих спортивних шкіл Черкас та області.

– Повністю схвалюю рішення загальних зборів футбольних клубів «Черкаський Дніпро» та «Зоря» про об’єднання зусиль, - підтримує ініціативу народний депутат України Олег Петренко. - Мета – увійти до футбольної еліти – не амбітна, а здійсненна, реальна. Володимира Григоровича Лашкула знаю давно. Вражає в ньому цілеспрямованість. Він завжди робить те, що хоче і вміє. Фанклуб не тільки підтримував вигуками та оплесками на стадіоні, а й сприяв команді «Черкаський Дніпро». Зокрема, готель «Росава» безкоштовно надавав місця для проживання футболістам тодішньої команди.

– Як міський голова, готовий підтримати «Черкаський Дніпро», - озвучує свою позицію міський голова Черкас Сергій Одарич. - Орендна плата за користування нежитловими приміщеннями ФК «Славутич» до 2013 року включно була пільговою і становила 1,2 грн. за квадратний метр. Недоотримання від передачі в оренду основного та тренувального полів і приміщень загалом у рік склало 287 тис. грн. Розумію Володимира Лашкула, що команді потрібне запасне поле. Приміром, Київське «Динамо» тренується не на НСК «Олімпійський», а має спортивну базу у КончіЗаспі. І лише перед відповідальними матчами гравці мають змогу адаптуватися до поля. Тому погоджуюся з Володимиром Лашкулом, що необхідно довести до ладу запасне поле. І це все повинно відбутися за кошти клубу. А міська влада не сподівається нажитися на цьому. Тому там після реконструкції за чисто символічну ціну оренди – тренуйтеся! Це один варіант. Маю у запасі і другий. Свого часу Черкаський завод телеграфної апаратури потужно дбав про розвиток фізкультури і спорту на підприємстві. За його кошти у мальовничому куточку Соснівки облаштовано стадіон. Коли для заводу настали скрутні часи і він збанкрутів, то об’єкти соціальної сфери мають бути передані у комунальну власність міста. Як тільки завершиться цей процес, міська рада готова теж за символічну ціну оренди (1 гривня за квадратний метр) передати «Черкаському Дніпру» цей стадіон. Не віддати, а передати! Адже як міський голова сповідую таку ідеологію: місто має створити усі можливості для розвитку фізкультури і масового спорту. Інакше не може бути. Адже ФОК є тренувальною базою для вихованців ДЮСШ «Дніпро80». І ми ніколи не позбавимо юних спортсменів, яких на сьогодні там 400 вихованців, можливості відточувати свою майстерність.

10819001_868183609869863_1826311104_n10841359_868183669869857_1462444849_n

10841151_868183719869852_1218114576_n

Интересуетесь качественными прогнозами спортивных событий? Vip прогнозы на спорт от лучших спортивных аналитиков!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору