Черкаський Дніпро може побіліти

18 серпня 2020, 20:40

Очільник Черкаської ОДА Роман Боднар каже, що екологічний стан Дніпра викликає занепокоєння. У свою чергу забруднена річка може призвести до зменшення кількості питної води.

Про це на пресконференції 17-го серпня повідомив сам очільник ОДА.

За його словами, якщо найближчим часом на державному рівні не будуть вжиті заходіи, то Дніпро на Черкащині побіліє.

- У нас є серйозна проблема по багатьох населених пунктах. Ми підготували лист і, можливо, будемо ініціювати якусь державну програму по питній воді по області.  Дніпро дає 60 відсотків забезпечення питної води по всій Україні, бо проходить через вісім областей. І стан річки викликає занепокоєння, – зазначив Роман Боднар.

Він також додав, що заходи потрібно вживати комплексно на загальнодержавному рівні. Якщо лише Черкаська область буде боротися з забрудненням Дніпра, це ситуацію не змінить.

- Питання лежить у площині законодавчій – обмеження хімічних речовин та мийних засобів. В екологічному плані – забезпечення очисних споруд. Це питання технологій розведення травоїдних риб: товстолоби, білий амур. Також можна використовувати намул у якості добрива. Звичайно, потрібно зменшити кількість викиду фосфатів у воду, – зазначає Роман Боднар.  

Поділитись

Коментарі

Елена :

Нужно закрыть Азот, тысячи новых кондукторов в автобусах то таке. Ил наши люди не догадываются использовать. Больше ничем помочь не могу.

Михайло :

Такий боязкий губернатор що навіть слова з рота не випустив про безконтрольну берегову лінію, забудовану ким і як попало. Замість санітарної 100- метрівки уздовж берега.

Вгору