Черкаська влада починає працювати у форматі електронних державних закупівель

28 квітня 2016, 07:05

1Міський голова Анатолій Бондаренко закликав директорів департаментів Черкаської міської ради здійснювати закупівлі товарів і послуг через електронну систему ProZorro.

Він наголосив, що не потрібно чекати допоки дія закону «Про публічні закупівлі» пошириться на органи місцевого самоврядування, й із 1 серпня це стане обов’язковою умовою. Уже зараз департаментам слід в експериментальному режимі розпочинати роботу в цій площині та вивчати її.

– Ми зацікавлені в тому, аби витрачати бюджетні кошти прозоро й ефективно. Добре, якщо ця система справді дозволить зекономити під час державних закупівель, – сказав Анатолій Васильович. – У сьогоднішніх умовах ми хочемо підвищувати конкуренцію на торгах і максимально прибирати корупційні ризики. Ми живемо у світі сучасних технологій, тож цілком логічним є формат проведення тендерів в он-лайн режимі.

Один із департаментів – охорони здоров’я та медичних послуг – працює на електронному майданчику ProZorro з вересня минулого року. Його використовують для закупівель товарів від 20 до 200 тисяч гривень. Опікується цим уповноважені особи у їхньому структурному підрозділі та в підпорядкованих їм комунальних закладах. Із допомогою електронних торгів для закладів придбали миючі засоби, дезинфікуючі, папір, бланки, тощо.

– Звичайна система закупівель більш тривала в часі й рідко застосовується як редукціон – аукціонні торги, які проводяться за принципом зниження ціни. Є лише заявка й прихід потенційного учасника зі своїми ціновими пропозиціями, які є незмінними, – зауважив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник. – А от у системи електронних закупівель дещо інший принцип: там визначається крок, який можна робити на пониження й, умовно кажучи, будь-який учасник може «торгуватися». Однозначно, при ідеально проведених торгах буде сума економії за рахунок конкуренції й зниження ціни між учасниками.

Утім, Олег Михайлович зазначив, що певні застороги в користуванні цією системою все-таки є. А також висловив сподівання, що з часом ця система запрацює більш ефективно.

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради

Коментарі

Вгору