Черкаська влада імітує співпрацю з громадськістю, – активістка

08 грудня 2014, 11:49

Контролювати владу в Україні практично неможливо, кажуть активісти. На їхню думку, чиновники лише створюють імітацію відкритості і зовсім не борються із бюрократизмом. Натомість представники влади стверджують, що відкриті для громадськості. А канцелярщину зберігають, щоб перестрахуватися, інформує Радіо Свобода.

Порівняно з попередніми роками, активні черкащани мають більше можливостей контролювати владу, кажуть черкаські громадські діячі. Адже вперше до міського виконавчого комітету ввійшли представники громадськості. У такому складі виконком працює менше ніж місяць. Утім, активістам уже вдалося призупинити оборудки із десятьма гектарами міської землі.

«Попередня влада не давала нам проектів рішень, не йшла на контакт із нами, і нам доводилося за це боротися. Діюча влада йде на контакт, але проектів рішень так само не надає. Ну і фактично нічим не відрізняється від попередньої влади у цьому сенсі. Тому зрозуміло, що нелегко, і що доводиться боротися за право контролювати владу», – говорить голова Черкаської обласної благодійної фундації «Паритет» та член виконкому від громадськості Сергій Гончар.

«Відкритість» влади обмежується відписками?

Наразі влада імітує, що прислухається до громадськості, переконана активістка, член Громадської ради при Черкаській ОДА Вікторія Феофілова. Попри вчасні відповіді на запити та організацію «круглих столів», діалог між активістами та владою обмежується відписками.

«Дуже складні бюрократичні процедури. Якщо ти ставиш питання просто так, без документів, воно зависає у повітрі. Якщо хочеш, щоб тобі відповіли на питання – надсилай запити, неси ці папірці в облдержадміністрацію. Незважаючи на наші пропозиції та вимоги, ніхто так і не ввів систему електронних запитів. Хоча нам це ще влітку обіцяли і це б спростило можливість спілкування. Ні новий сайт не зробили, ні електронний запис до голови ОДА. Уже ніхто навіть не порушує це питання і не відповідає, коли ж це буде», – пояснює активістка.

Бюрократизм для підстраховки

Між тим у департаменті інформаційної політики Черкаської облдержадміністрації стверджують, що не обмежують право громадськості контролювати владу. Навпаки по можливості допомагають та вирішують різні питання. Так само не виникає проблем і з наданням запитуваної інформації, говорить очільник департаменту Сергій Пасічник, який сам донедавна був громадським активістом.

«Ота недовіра, яка довгий час була між громадськістю та владою, відображається в тому, що кожен намагається підстрахуватися. Як громадськість, яка звертається з різними питаннями, яка підстраховується у вигляді письмових звернень, залишає собі копію. Так і влада підстраховується зі свого боку. На жаль, є випадки, коли люди зранку говорять одне, а ввечері – інше. Тому відповідно, якщо є якісь питання, то ми просимо офіційні листи на адміністрацію», – каже Пасічник.

За спостереженнями Вікторії Феофілової, за дев’ять місяців від Революції гідності влада та громадськість втомилися одне від одного. Нині обидві сторони не надто активно відстоюють свої позиції. Однак Феофілова сподівається на конструктив після такої паузи. І запевняє, що громадські активісти не збираються опускати руки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору