Черкаський виконавчий комітет затвердив інвестиційну програму, запропоновану місту Черкаською ТЕЦ. Тепер слово за депутатами Черкаської міськради. "Вже на найближчій сесії побачимо, чи будуть вони керуватися політичною доцільністю і передвиборчим популізмом, чи діятимуть згідно із реальними потребами черкаської громади і допоможуть місту якісніше підготуватися до наступної зими", - зазначають у ТЕЦ.
Членам виконкому програму представляли голова правління ПАТ «Черкаське хімволокно» Наталія Бажанова та директор відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» Володимир Бондаренко.
- Інвестиційна програма передбачає покращення якості надання теплопостачання місту. Тобто програма розрахована на те, щоб Черкаси були забезпечені гарячою водою та теплом, - розповіла Наталія Бажанова.
За її словами, програма, передусім, передбачає комплексну реконструкцію тепломереж. Мова йде про роботи на тепломережах по вул. Рябоконя, а також передбачаються проектні роботи по Різдвяній та по проспекту Хіміків. Наталія Бажанова також запевняє, що під час проведення всіх робіт черкащани не відчують незручностей.
- Ми намагатимемося зробити так, щоб черкащани не відчули масового відключення гарячої води, - наголосила пані Наталія.
Як розповів Володимир Бондаренко, вартість всіх робіт у 2015 році - понад 17 мільйонів гривень. Однак, як наголошують у ТЕЦ, ця сума не сильно відіб’ється на кишенях містян.
- Фінансову складову інвестиційної програми в тарифі для населення визначає державний регулятор – Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Гроші на ремонтні роботи, що закладені регулятором у тариф на тепло, складають трохи більше двох відсотків і, для простого споживача становитимуть 38 копійок на метр квадратний. Тому я не думаю, що це сильно відіб’ється на містянах, - зауважила Наталія Бажанова. – Великого фінансового навантаження на гаманець точно не буде, натомість люди отримають якісну послугу за рахунок зменшення втрат тепла у тепломережах.
Програма отримала схвалення міського голови Черкас Сергія Одарича.
- Взагалі програма не є чимось таким доленосним. Це звичайний робочий механізм та виконання ще давніх стратегічних домовленостей, яких ми досягли спільно з КП ЧТКЕ та ТЕЦ у 2007 році, що дозволяє щороку покращувати якість теплопостачання, не допускати якихось аварійних відключень споживачів, - зазначив Сергій Одарич.
Окрім того, міський голова зазначив:
- У нас сьогодні нормальний режим постачання тепла в районі Седова, 700-річчя та в районі „Д“. Це все результат виконання інвестиційної програми Черкаської ТЕЦ, яка побудувала на Рябоконя підкачуючу підстанцію і відтоді немає скарг на якість теплоносія. Раніше тамошні будинки „хронічно“ недоопалювались. Ця інвестиційна програма ТЕЦ — лише черговий крок, а ще передбачена законодавчо обов`язковість. Важливо, на мою думку, й те, що серед інших робіт, що передбачені програмою ТЕЦ, будуть встановлюватись лічильники, аби громадяни мали змогу сплачувати за реально спожите тепло.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram