Черкаська ТЕЦ обладнала лічильниками тепла тільки 23% “своїх” будинків

27 листопада 2016, 18:31

fffff

З майже 800 будинків, які обслуговує Черкаська ТЕЦ, лічильниками тепла обладнано тільки 121. Це становить тільки 23% від загальної кількості будинків. Чому відсоток такий низький, інформує УНН-центр з посиланням на в. о. директора Черкаської ТЕЦ Віктора Олексієнко.

“У мене значно більше споживачів, ніж у „Черкаситеплокомуненерго“. Тому відсоток встановлення лічильників нижчий. Але не тільки тому. Раніше люди встановлювали їх за свій кошт. Із 795 будинків тільки 117 були оснащені лічильниками за кошти громадян. У березні я захистив інвестиційну програму, і 588 будинків було внесено в інвестиційну складову тарифу, що дасть змогу встановити там лічильники. Одразу оголосили тендер, сума якого сягала 23 млн гривень, відповідно було багато учасників. Але ми наголошували: в інвестиційну складову внесено лише вартість лічильника та його монтаж”, — пояснив Олексієнко.

За словами в. о. директора Черкаської ТЕЦ, підготовка приміщень та решта робіт — на власниках будинків. В ОСББ легше працювати — там люди зацікавлені, провели роботи, можна встановлювати, тоді як із СУБами працювати важко. Підприємство, що виграло тендер, не може поставити лічильник через різні затримки — на митниці, у фінансуванні. Ці причини призвели до того, що нині такий низький відсоток встановлення лічильників.

Олексієнко вважає, що через велику кількість замовлень підрядник може не встигати і затягувати процес, але змінити його зараз не вигідно, бо в такому випадку встановлення лічильників цього року взагалі буде під загрозою зриву.

Олена сказав:

Головна причина – ТЕЦ не вигiдно встановлювати лiчильники, а зовсiм не те, про що каже пан Олексiенко. За 2-кiмн. квартиру у жовтнi згiдно лiчильнику заплатили вiд 270 до 380 грн., а там, де нема лiчильника – бiля 1000. Ми двiчi зверталися за встановленням лiчильника, але нiякоi зацiкавленостi у iнспекторiв ТЕЦ не знайшли.

Черкащанка сказав:

До речi, “Теплокомуненерго” вже встановила лiчильники у 80% будинкiв i не скаржиться нi на СУБи, нi на митницю, нi на фiнансування…

Вгору