Черкаська самооборона готує містян до війни

15 березня 2014, 14:52

Що робити, якщо раптом війна? Цьому намагаються навчити черкаські «самооборонівці» усіх охочих черкащан, починаючи з 12 березня. У п’ятницю актовий зал приміщення Черкаської міської ради був заповнений ущент – зібралися черкащани, здебільшого молодь, яка готова до активних дій, інформує Vechirka.net.

Лекцію із основ цивільної оборони проводив підполковник у відставці, який свого часу брав участь у військових діях в Афганістані, Павло Шелегеда. Нині він живе у Черкасах, займається підприємницькою діяльністю – фінансовим моніторингом. Однак із початком революції в Україні він тимчасово припинив роботу у зв’язку із хворобою. Через недугу він втратив десять кілограмів ваги. А після перемоги Майдану, коли почали організовуватися загони самооборони в усіх обласних та районних центрах, він пристав на пропозицію працювати в обласному штабі.

– Я взяв на себе обов’язок готувати людей до дій у військовий час, – говорить Павло Шелегеда. – Коли почнуться військові дії, нашим противником, на жаль, буде Росія. Ми повинні до цього часу навчитися ходити строєм, користуватися зброєю, рити окопи…

Під час занять черкащан також навчають, що робити у разі евакуації, як надавати першу допомогу та що має бути у тривожній валізці.

Вгору