Черкаська міськрада сьомий рік безуспішно відбивається від рекламних щитів друга Кличка

26 липня 2018, 20:44

Суди не дозволяють Черкаській міській раді демонтувати білборди ПП «Вересень+» та зобов’язують продовжувати терміни їх дії, попри невідповідність щитів компанії затвердженій у місті схемі розміщення рекламних конструкцій. Про це свідчить низка ухвал та рішень судів різних інстанцій, прийнятих у рамках справ за позовами «Вересень+» до Черкаської міськради та навпаки, повідомляє "Наші гроші".

Черкаське ПП «Вересень+» зареєстроване на Юлію Кудактіну, яка будучи підприємцем займається діяльністю туристичних операторів. Кудактіна є дружиною екс-депутата Черкаської міськради трьох скликань Сергія Кудактіна. Він же – помічник на громадських засадах у нардепа від БПП та радника мера Києва Віталія Кличка Дмитра Білоцерківця.

Сам Сергій Кудактін не приховує дружніх відносин із мером Києва Віталієм Кличком.

Родина згаданого Білоцерковця переїхала до Києва після окупації Криму, і Дмитро відразу очолив департамент благоустрою КМДА. Після цього мерія почала активно займатись знесенням кіосків (при цьому бюджетні кошти перераховуються фіктивним фірмам) та нелегальних автогазових заправок, які після виплат «прокладковим» фірмам дозволяють повернути на місце.

Показово, що вже весною 2015 року, через рік роботи Білоцерківця у КМДА, його матір, оформила у власність низку квартира загалом на 36 мільйонів гривень.

Щодо ПП «Вересень+», то у лютому 2011 року компанія придбала у ТОВ «СВК-Медіа Груп»109 рекламних щитів у різних районах Черкас, після чого звернулась до виконкому Черкаської міськради з проханням переоформити конструкції. Виконком відмовив, оскільки встановив, що підприємство «Вересень+» не надало договорів про тимчасове користування місцями, на яких були розміщені щити. Крім того, термін дії деяких дозволів на розміщення реклами закінчився.

Врешті, через порушення умов Договору для розташування спеціальних конструкцій та несплату за право користування землею під щитами, виконком вирішив демонтувати рекламоносії.

З цього часу між Черкаською міськрадою та підприємством «Вересень+» тривають суди. Восени 2011 року прокурор міста Черкаси в інтересах виконкому Черкаської міськради подав до суду на «Вересень+» з вимогою демонтувати спірні рекламні щити. Прокурору вдалось перемогти у першій інстанції, однак у подальших розглядах «Вересень+» відбилось від позивача.

Зі свого боку, «Вересень+» оскаржував у суді рішення виконкому щодо демонтажу конструкцій, не переоформленню дозволів та не продовженню терміну їх дії.

Усі справи з поперемінним успіхом в кінцевому рахунку Черкаська міськрада програвала. Останню зі справ, щодо визнання протиправним та скасування рішення виконкому про демонтаж рекламоносіїв «Вересень+» від 4 грудня 2013 року, міськрада програла в апеляційному суді, а касаційну скаргу на це рішення Верховний суд залишив без руху.

- Про те, що не всі оператори черкаського ринку розміщення зовнішньої реклами дотримуються затвердженої Схеми, зазначає голова Асоціації операторів зовнішньої реклами Оксана Поліщук. - Йдеться про використання окремими операторами рекламних конструкцій, що мають площу, більшу за дозволену. За даними Поліщук, підприємство «Вересень+» входить у число таких операторів.

Вгору