Черкаська міськрада програла суд по “Прозорро”

08 лютого 2017, 13:02

Сьогодні Соснівський районний суд встановив незаконність рішення міськради про призупинення дії допорогів для закупівлі в системі “Прозорро”.

Про це повідомила юрист Людмила Бордунос, пише Інфоміст.

– Настільки були грубими порушення під час ухвалення цього рішення, що складності у доведенні його незаконності, я, як юрист, не бачила. Таке рішення могло б бути ухвалене судом ще 1,5 місяці тому. Але через те, що не публікувалися міською радою оголошення про засідання, представники міської ради не з’являлися, засідання переносилися, процес затягувався, – говорить юрист.

Бордунос каже, що рішення було прогнозованим, адже ухвалення міськрадою призупинення дії допорогів для закупівлі несло порушення рішень Конституційого суду, також була порушена процедура ухвалення цього документу.

– Окрім того, коли я готувала позовну заяву до суду, то промоніторила ситуацію в Україні стосовно таких випадків. Виявилося, що у аналогічних ситуаціях суд скасовував такі рішення міськради, – коментує юрист.

Юрист міськради Анатолій Стойко повідомив, що сьогодні суд оголосив вступну та резулятивну частину свого рішення по “Прозорро”. Повний текст документу буде за 5 днів. Лише після цього вирішуватиметься питання про те, чи міськрада подаватиме апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

Нагадаємо, у травні 2016 року була встановлена допорогова сума на закупівлю товарів та послуг, починаючи із 30 тис. грн, роботи – 100 тис. грн. 17 листопада 2016 року депутати “призупинили” поперній документ до квітня 2017 року. Це означає, що всі закупівлі до 200 тис. для товарів і 1,5 млн для робіт можуть здійснюватися без “Прозорро”. Активісти вимагали, щоб мер ветував це рішення. Згодом вони звернулися у суд із позовом до міської ради.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору