Черкащина реалізує низку соцпроектів для людей з інвалідністю

27 лютого 2020, 21:32

Понад 20 тисяч залучених осіб, 6,5 млн грн інвестованих коштів, 15 реалізованих проектів – за три роки соціальні установи області встигли плідно попрацювати з Благодійним фондом родини Нечитайло. Про те, що вдалося втілити та плани подальшої співпраці обговорили вчора в Золотоноші за участі першого заступника очільника області В’ячеслава Швеця.

За словами директорки Фонду Вікторії Миколаюк, на Черкащині благодійники знайшли партнерів, які вміють працювати «вдовгу», бачать тих, хто потребує допомоги, не бояться навчатися, заручатися підтримкою громади. У співпраці, зокрема з Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, в області реалізовують проекти «Підтримка закладів для людей з інвалідністю та людей похилого віку», гончарна студія «Мальви», «Університет третього віку», «Соціальні перевезення Черкащини» та ін.

– Завдяки паритетним умовам співпраці учасники процесу знають свої обов’язки, і для нас, як благодійників, це дає впевненість, що всі спільно втілені проекти, будуть працювати й без нашої допомоги, – відзначила вона. – Ми даємо своєрідний поштовх для соцустанов і організацій для більшого розуміння потреб цільової аудиторії, а це люди з інвалідністю, маломобільні люди, які живуть у сільській місцевості. Всі разом знаходимо найкращі рішення у межах тих ресурсів, які маємо.

Надалі, за її словами, планують запустити окрему програму в області, спрямовану на розвиток соціальних майстерень для людей старшого віку, людей з інвалідністю, маломобільних груп. Це будуть сучасні простори з різними видами активності – швейні, деревообробні, гончарні, які мають функціонувати для людей у сільських громадах.

Такі соціальні проекти не мали б такого впливу і не залучали б стільки людей, якби в області вже не діяв проект соціальних перевезень, упевнена директор Золотоніського міського центру соціальної допомоги Людмила Неліна. Сюди Фондом родини Нечитайло наприкінці грудня придбали вже друге соціальне авто для підвезень людей з інвалідністю у співфінансуванні із Золотоніською міською радою. Новий семимісний «Рено» вартував 600 тисяч гривень.

Загалом щомісяця послугами такого «таксі» в Золотоноші користуються до 120 дітей з інвалідністю, статусних дітей, а також від ста дорослих осіб. Формується графік перевезень відповідно до замовлень та потреб користувачів.

– Завжди дуже приємно бачити результати втілення проектів, у які вкладена душа, – відзначив перший заступник голови ОДА В’ячеслав Швець. – За три роки співпраці проведена титанічна робота. Це 15 соціальних проектів, понад 20 тисяч осіб, які були задіяні в цих проектах і отримали певну послугу, покращили своє життя. Ми бачимо результат і розуміємо, що спільними зусиллями можемо досягти ще більшого. Водночас Черкащина доводить й іншим регіонам, що співпраця з Фондом є прикладом успішного приватно-державного партнерства.

За інформацією із пресслужби Черкаської ОДА

Коментарі

Вгору