Черкащани відмовляються у 2021 “оптово позбутися гріхів” в ополонці

19 січня 2021, 12:37

Щорічно українці пірнають в ополонки 19-го січня. Мотивація - різна: від "оптового" очищення душі від гріхів - і до бажання випробувати силу свого духу.

Однак цього року навіть моржі-відчайдухи не впевнені, що пірнатимуть в ополонку. Причина - у сильних морозах. Черкаський музикант Олександр Дубина займається моржуванням більше п'яти років.

- Мене змотивував почати купатися в ополонці товариш. П'ять років тому я зимою зустрів його в гуртожитку і побачив бурульки на бороді. Тоді подумав, що щось у цьому моржуванні є, - згадує черкасець.

Окрім міцнішого здоров’я музикант помітив ще одну особливість купання в холодній воді - зміни у своєму відображенні та світогляді. 

- Моя шкіра стала приємною на дотик, тонус організму змінився. На себе навіть у дзеркало стало приємніше дивиться. До того ж це чудова зарядка для органів і стабільна платформа для схуднення.

Один із секретів хорошого настрою та самопочуття Олександра - у тому, як він занурюється у воду. 

- Я купаюся голяка. Це дарує повний контакт із природою, який важко описати словами. І хоч для мене це звичний ритуал (ред. - занурення в ополонку), я розумію, що пірнання у такі морози небезпечні. Краще робити це тоді, коли градус на вулиці вищий. І я категорично не раджу людям, які сприймають купання в ополонці як розвагу, завтра це робити, - каже черкащанин.

Музикант радить: перш ніж пірнати в ополонку, щоб "очистити душу", потрібно попрацювати з совістю. Холодна вода навіть у такий день не допоможе стати "святим".

Черкаський священник Володимир Педько також не підтримує міф про те, що вода в ополонці очистить розум і тіло людей.

- Купання на Водохреще не має в собі ніякого духовного змісту. Ми говоримо, що свята вода очищає гріхи, але ж це умовність, а не можливість “оптовим пакетом” позбутися усіх гріхів і замість каяння пірнути в ополонку. Очищення так не працює.

Священник наголошує: християнство - не магія чи окультизм. Сам Володимир цього року також не планує пірнати, хоча декілька років тому 19-го січня занурювався у дніпровську воду.

Речник ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко попереджає: попри сильні морози, на кригу краще не виходити. Саме ж купання у "йорданській" воді може вартувати людям не лише хорошого настрою, а й здоров'я чи навіть життя.

- При здійсненні святкових обрядів занурення в холодну воду раджу дотримуватися нескладних правил: перед зануренням в ополонку розігріти тіло. Краще занурюватися по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Аби уникнути загального переохолодження організму, час перебування в ополонці обмежити 10-20 секундами, а занурюватися не більше трьох разів, - наголошує речник ДСНС.

Миттєве охолодження тіла може спричинити проблеми із ендокринною й серцево-судинною системою, бронхо-легеневу недостатність і напад астми.

Як підготуватися до занурення:

- Перед купанням слід розігріти організм (пробігтися, зробити фізичні вправи);

- Перебувати у воді можна не більше 20 секунд;

- Після занурення вдягти теплі шкарпетки і рукавиці - саме ці частини тіла замерзають у першу чергу;

- Обов'язково необхідно розігріти тіло рушником або завернутися у халат;

- Одягатися краще сухим;

- Зігрівайтеся гарячим чаєм, алкоголь вживати не рекомендується.

Синоптики попереджають: свято Водохреща очікується морозним, але виходити на лід, особливо великими групами людей - небезпечно.

Аліна Євич

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору