Від матері – доньці: черкащани показали свої фото в українських хустках (ФОТО)

07 грудня 2021, 23:03

Фото Лани Кравченко

Щорічно в Україні 7 грудня відзначають День української хустки. Його почали відзначати з 2019 року - коли жінки вперше об'єдналися для того, аби зберегти українські традиції.

Черкащани у соцмережі Facebook влаштували флешмоб, опублікувавши свої фото в українських хустках. Дехто відзначився оригінальністю - задля дитини перетворив єгипетський сувенір на головний убір. Журналісти "Про все" зібрали світлини черкащан та їхні вислови про українську хустку.

Черкаська зоозахисниця Яна Тябут поділилася фотографіями й додала, що хустка - необмежений простір для творчості й фантазії.

- З Днем хустки, дівчатка! Це прекрасний, красивий елемент жіночого одягу, який набирає популярності зараз. Я дякую сучасним дизайнерам, які вміло й гармонійно додають хустку в модні образи сучасних жінок. Хустка - це красиво! І 100% жіночніше, ніж в'язана шапка з хутряним балабоном, - зауважила зоозахисниця.

Екссекретар Черкаської міськради Ярослав Нищик опублікував доньчине фото, під яким зізнався, що хустки вдома не знайшлося. Тож її замінили на єгипетську тканину.

- Коли хустка треба, а її немає, то сувенір з Єгипту - теж хустка, - додав черкасець.

Корсунчанка Наталія Неткал поділилася фотографіями того, як разом із колежанками прикрасила голову хусткою. Вона зауважила, що працівники Публічної бібліотеки Корсунь-Шевченківської міськради разом з читачами підтримали всесвітній флешмоб з нагоди Дня української хустки. Для тих, хто бажав зробити незвичне фото, спеціально провели майстер-клас з пов'язування української хустки.

Українська хустка з давніх-давен виконувала багато функцій – служила захистом, була оберегом і прикрасою, символом статусу, незмінним атрибутом обрядів і звичаїв. Інна Брайченко, Наталія Піка та Леся Осадчук опублікували фото, де їхні голови прикрашають традиційні українські хустки.

Черкаська фотографиня Лана Кравченко поширила торішній спогад, в якому вітала в українському вбранні вітала українців із Днем святої Катерини.

- З Днем української хустки! Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка, - додала фотографиня.

Галина Рижак поділилася архівним фото з дитинства. Тоді вона ще була школяркою і фотографувалася для сімейного альбому. Чорно-білому знімку, за її підрахунками, вже виповнилося 40 років.

- З Днем української хустки! Цій світлину сорок років, а святу української хустки трішки менше. Дякуймо тим, хто започаткував! Хустка - це хистка, тобто захист, прихисток. Вона - на повсякдень, на свято, на заручини, на весілля і в лиху годину захищає та оберігає. Наші хустки найдорожчі, бо зроблені з натуральних і органічних барвників; найвишуканіші, бо найбагатші візерунком; найтепліші, бо зіткані з найтоншої вовняної нитки, - додала черкащанка.

Леся Пасічник пригадала, що українська хустка була маркером соціального стану жінки та свідчила про рівень достатку родини. Нині ж, додала, що все більше хустку використовують як обрядовий елемент. Також фотознімком себе у хустці поділилася й Ольга Квятковська.

Фахівці мистецького проекту "Метелики в голові" поділилися архівними фото, які демонструють красу української хустки.

- Хоч хустки, які ми вважаємо українськими, були виготовлені здебільшого не в Україні, вони так гарно вписалися в народний стрій, що багато хто при словах "українська хустка" уявляє павлопосадівську, а не, скажімо, хустку з яворівською вишивкою. А ще поширений міф про те, що хустку носили лише заміжні жінки. Це не так! Прабабусі наші були дівчатами прагматичними, дбали про своє здоров'я і запинали хустки залежно від пори року, а не сімейного статусу чи віку. Хоч у багатьох досі фото дружки в хустці викликає недовіру, насправді так було. І навіть наречені сто років тому могли вдягнути вінок на запнуту хустку, якщо весілля справляли взимку, - пояснили фахівці проекту.

Читайте також: Черкащан запрошують у музей подивитися на монети із серії про ЗСУ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору