Дніпро забезпечує питною водою 2/3 території України, у тому числі і міста Черкащини, що розташовані на її берегах. Вже багато років якість питної води потребує поліпшення, оскільки вода Дніпра забруднена хімічними сполуками: фенолом та важкими металами вище гранично-допустимих рибогосподарських нормативів (ГДК). Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Це є результатом того, що у річку шорічно скидається велика кількість стічних забруднених вод: промилових, сільськогосподарських і побутових, а Дніпро фактично втратив здатність до самоочищення.
У четвертому кварталі 2018 року лабораторією гідрометслужби із Кременчуцького водосховища у районі м. Черкаси було відібрано 24 проби води. В кожній пробі визначено більше 30 показників, які характеризують якість води. Було встановлено, що феноли перевищують ГДК у 3-5 разів, а концентрації важких металів (мідь, цинк, манган) у 2,5 – 6 разів.
Також зафіксовані перевищення за сполуками азоту до 1,7 ГДК. Випадків високого забруднення води (вміст хімічної сполуки перевищує ГДК у 10 разів) не було виявлено. Більшість контролюючих показників у межах міста не суттєво відрізняється від показників фонового створу (вище міста).
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram