Заступник начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Тетяна Габелок розповіла про особливості зміни прізвища малолітньої дитини.
Згідно з правовими нормами, дитина вважається малолітньою до досягнення нею чотирнадцятирічного віку. Підставами для зміни прізвища малолітньої дитини є зміна прізвища обома батьками або одним з них.
Для зміни прізвища малолітній дитині заява подається обома батьками до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. До заяви долучаються свідоцтво про народження та заява малолітньої дитини про надання згоди, оскільки після досягнення семирічного віку дитині законодавством надається право вирішувати питання про зміну її прізвища.
Якщо малолітній дитині було присвоєно прізвище одного з батьків, то за заявою батьків або одного з них (якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім) дитині, яка не досягла чотирнадцяти років може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.
Згода на зміну прізвища малолітньої дитини від батька або матері, які позбавлені батьківських прав не потрібна. В таких випадках до відділу державної реєстрації актів цивільного стану подається заява одним з батьків, а разом з нею подається копія рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків.
Якщо один з батьків не дає згоду на зміну прізвища малолітній дитині, вирішення спору можливе органами опіки та піклування або в судовому порядку. При розгляді спору беруться до уваги участь батьків у вихованні дитини та виконання кожним із них своїх батьківських обов'язків, а також інших обставин, які свідчать що зміна прізвища дитині відповідає її інтересам.
За інформацією прес-служби Черкаської міської ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram