Черкащанам розповіли, як відстояти права у салонах краси, якщо результат не задовольнив

13 вересня 2020, 20:04

У Держпродспоживслужбі наголошують: якщо результат наданих послуг майстром не задовольняє відвідувача, той має право на знижку або безкоштовне повторне надання послуг.

Стосунки між майстрами салонів і перукарень та споживачами послуг регулюються основними нормативно-правовими актами, зокрема законами України «Про захист прав споживачів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Правила побутового обслуговування населення» тощо.

Однак для того, щоб вибороти право отримати відшкодування за непрофесійні дії майстра, черкащанам потрібно знати декілька правил.

По-перше, під час замовлення майстер повинен надати відвідувачу професійну консультацію та узгодити модель стрижки (зачіски), вид та колір фарби, лаку тощо. Це ж стосується і салонів краси.

По-друге, надання послуг здійснюється відповідно до переліку і за цінами, які затвердженими виконавцем. І для відшкодування черкащани повинні отримати розрахунковий документ, який засвідчує факт надання послуг. Ним може бути касовий чек або квитанція.

Коли в салоні краси - не до краси:

Якщо вас із якихось причин не задовольняють послуги закладу, ви маєте право відповідно до статті 10 Закону України «Про захист прав споживачів» вимагати безкоштовного усунення недоліків у розумний строк, зменшення вартості послуги, безоплатного повторного надання послуги.

Також відвідувачі салонів мають право вимагати відшкодуваня завданих збитків із усуненням недоліків послуги своїми силами чи з залученням третьої особи.

У випадку, якщо споживачі після надання послуги виявили істотні недоліки результату (зачіска, яку зробили, не відповідає тій, яку замовляли, і виправити її неможливо), споживач має право вимагати повернення  коштів.

Як відстояти власні права у перукарнях чи салонах краси?

Черкащани можуть звернутися з претензіями через надання неякісної послуги або послуги, через яку завдали шкоду їхньому здоров’ю чи зовнішності. Якщо причина незадоволення послугами в іншому, споживач усе одно має право звернутись до адміністрації салону з пропозицією виправити недолік.

Якщо попереднє звернення не задовольнили, можна звернутись зі скаргою до контролюючих органів – зокрема, до Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Також можна звернутися до суду, відстоюючи свої права та законні інтереси. При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання про відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Згідно зі ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів», споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, які пов’язані з порушенням їх прав.

Однак у держпродспоживслужбі наголошують: виконавець не несе відповідальності за недоліки у наданих послугах, якщо доведе, що вони виникли не з його провини.

Тому споживачі можуть захистити свої права лише у тому випадку, якщо доведе, що отримував послуги саме в цьому салоні, та з наявністю розрахункового документу. 

За інформацією пресслужби Держпродспоживслужби у Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору