Черкащанам розповіли, як пережити весняну депресію

10 березня 2019, 23:03

Черкащанам розповіли, як пережити весняну депресію

Надворі потепліло, а у вас апатія до всього, майбутнє здається безперспективним, радості у житті немає, загострюються хронічні хвороби та з’являється безсоння – все це симптоми весняної депресії, пише "Дзвін".

Що ж робити, аби “протриматися”до літа та не впасти у депресивний стан радить психолог, завідувач кафедри загальної педагогіки і психології Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Інна Лук’янець.

- Весняна депресія зазвичай починається через виснаження після зими, авітаміноз. Через відсутність сонячного світла, мало виробляється серотоніну, який називають гормоном щастя, що приводить в тонус наш організм. Навіть узимку, коли є сніг, все одно на сітківку ока потрапляють сонячні промені, що відбиваються від снігу і серотонін виробляється. Весняна ж депресія характерна тому часу, коли сніг сходить, але зелень ще не з’явилоася, коли голі дерева, болото під ногами, чорні вулиці. Такий період ще буває пізньої осені, - зазначає психолог, що не всім характерно потрапити під вплив весняної депресії.

За її словами, тим, хто знають, що таке може бути з ними, краще заздалегідь ще з зими почати вживати вітаміни. А також треба багато гуляти пішки, дихати повітрям, і хайматися фізичними навантаженнями, спортом, але не “вимотуючим”.

Інна Лук’янець радить мінімізувати спілкування з людьми, які на вас впливають негативно, з так званими “енергетичними” вампірами.

- Навесні у нас і так енергії небагато, ще більш втрачати її не треба. Енергетичними вампірами, чи як їх називають психологи “токсичними людьми” найчастіше є близькі родичі, друзі, навіть і з ними треба спробувати обмежити спілкування. Можна заспокоювати себе словами що “все пройде”, і нехай зараз важко, треба просто перечекати цей період, робити собі дрібні приємності, сходити в кіно, з’їсти морозива.  Спробувати уявити себе маленькою дитиною якій погано, як кажуть “взяти себе на ручки і колихати”. Робити максимально добре своїй внутрішній дитині, - зазначила психолог.

Алена сказав:

Меня статья (мягко сказано) удивила. Время, когда всё вокруг просыпается, поют птицы, солнце уже не только светит, а и греет ))), возвращаются с юга перелётные птицы, пробивается из земли травка и многолетние растения – самое замечательное, самое ожидаемое, самое многообещающее – вдруг у кого-то возникает “апатия”,”радости в жизни нет”,”будущее бесперспективно”…Что это за ерунда?! Весна – период оптимизма и надежды, радости и ожидания лучшего! А если ты – пессимист, и у тебя апатия и бессонница – это уже диагноз и весна тут ни при чём!)))

Вгору