Черкащанам розповіли, для чого потрібно надавати номер ідентифікаційного коду працівникам Обленерго і Енергозбуту

22 червня 2022, 20:13

Останнім часом побільшало звернень стурбованих споживачів, які цікавляться, навіщо працівники ПАТ «Черкасиобленерго» і ТОВ «Черкасиенергозбут» збирають персональні дані.

У пресслужбі ТОВ "Черкасиенергозбут" кажуть, що це відбувається на вимогу чинного законодавства.

Наразі Україна готується до запуску єдиної енергетичної бази даних – інформаційно-комунікаційної платформи Датахаб, за допомогою якої відбуватиметься інформаційний обмін даними комерційного обліку. 

Для забезпечення правильного відображення даних по кожному споживачу електричної енергії до Датахабу обов’язково має бути занесена додаткова інформація, зокрема, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), а також серія і номер паспорта особи, з якою укладено відповідний договір.

Такі дані постачальники та оператори системи розподілу мають завантажити до платформи Датахаб до 15 серпня 2022 року. 

"Просимо наших споживачів із розумінням поставитись до такого збору даних, оскільки без них після запуску інформаційної платформи ідентифікація споживачів може бути ускладненою, або виникатимуть помилки при завантажені даних", - зазначають у ТОВ "Черкасиенергозбут".

Звісно, споживачам слід бути обачними і не розголошувати свої персональні дані підозрілим особам. Тому перед тим, як надавати дані третій особі, обов’язково переконайтеся у тому, що це працівник ТОВ «Черкасиенергозбут» чи ПАТ «Черкасиобленерго».

Як це зробити?

Просто попросіть працівника показати своє службове посвідчення – працівники завжди повинні мати його з собою при виконанні службових обов’язків. На посвідченні вказана детальна інформація щодо місця роботи, посади та прізвища, ім’я, по батькові працівника. Якщо залишилися сумніви щодо особи, яка збирає персональні дані, то можна перетелефонувати до підрозділу, де працює працівник, і переконатися в тому, що він дійсно отримав таке завдання від свого керівництва.

Інформація про телефони ТОВ «Черкасиенергозбут», за якими можна отримати інформацію про працівника, міститься у верхній частині рахунку до оплати за спожиту електроенергію (другий зверху рядок), а про номери телефонів  ПАТ «Черкасиобленерго» - у нижній частині квитанції (в останньому рядку рахунку).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Сергей :

У пресслужбі ТОВ “Черкасиенергозбут” кажуть, що це відбувається на вимогу чинного законодавства. Подробнее можно – чей закон , какой закон , номер закона ?

Fg :

постанова НКРЕКП від 20 квітня 2022 року No 393

Анатолій :

очередна х….

Анатолій :

напишіть статтю конституції в якій дозволяється збір інформації для такої організіції.І питання будуть вичерпані.Хто гарантує збереження інформації?

Оксана :

а хіба не досить номер особового рахунку по квартирі, вказаної адреси за яку платить споживач ??? а сканер обличчя не треба передавати

Вгору