Черкащанам пояснили переваги шлюбного договору

07 листопада 2021, 12:31

Попри поширену та хибну думку, що шлюбний договір є проявом недовіри та причиною для сумнівів у щирості почуттів коханої людини, ця письмова домовленість залишається сучасним способом вирішити можливі майнові непорозуміння між подружжям.

Зміни у цей правочин вносяться за взаємною згодою подружжя, яка також повинна бути у письмовому вигляді та нотаріально посвідченою. Якщо ж редагування угоди вимагають інтереси лише одного з подружжя або їх дітей, то за рішенням суду, при наявності суттєвих для цього обставин, вони можуть бути задоволеними.

Що ж стосується розірвання договору, алгоритм подібний: необхідно звернутися до органу правосуддя та зазначити вагому причину (наприклад, неможливість виконання договору через втрату працездатності).

Разом з тим, окремо варто виділити обставини, що дозволяють визнати шлюбний договір недійсним. Подібне можливе, якщо такий правочин порушує права та інтереси одного із подружжя, або інших осіб. У такому випадку, в судовому засіданні мають бути підтверджені наступні факти:

  • Зміст шлюбного договору суперечить законодавству України, а також моральним засадам суспільства;
  • волевиявлення одного з подружжя при укладенні шлюбного договору було не вільним і не відповідає його внутрішній волі;
  • шлюбний договір був спрямований не на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

За інформацією пресслужби Міністерства юстиції України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору