У листопаді на Черкащині розпочнеться місяць чоловічого здоров'я. Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології, та паліативної допомоги Черкаської обласної ради запрошує охочих на обстеження.
У всьому світі листопад є місяцем уваги до чоловічого здоров'я, адже онкологічні захворювання є великою проблемою, зокрема й в Україні.
Як розповів у коментарі Про все завідувач відділу урології, нефрології та трансплантації нирки Черкаського клінічного онкологічного центру Роман Мурару-Бурлеску, рак передміхурової залози нині посідає друге місце в нашій країні серед онкологічних захворювань чоловіків. А в Черкаській області він взагалі займає перше місце.
- Це велика проблема, хоча ця патологія діагностується досить легко. Банальний огляд уролога й аналіз крові є основними факторами, які дозволять виявити захворювання, - розповідає лікар.
За його словами, пік захворюваності припадає на 65 років.
- Скринінгове обстеження чоловікам потрібно проходити з 50 років. Щоб привернути увагу до чоловічого здоров'я, у світі започаткували акцію, так званий "вусопад", який почався з Австралії. Люди почали відрощувати вуса, щоб підвищити обізнаність оточення щодо раку простати, раку яєчок, психічного здоров’я чоловіків тощо, - говорить Роман Мурару-Бурлеску.
За направленням сімейного лікаря обстеження в Черкаському клінічному онкологічному центрі можна пройти безкоштовно.
- Ідеальний варіант: мати аналіз крові на простатоспецифічний антиген і за направленням сімейного лікаря прийти до нас. Пацієнта скерують на УЗД, огляд уролога і цього буде достатньо, щоб визначити, чи потрібно дообстежуватися швидше чи цей пацієнт поки цьогоріч не потребує нагляду уролога. Результати аналізів отримати можна того ж дня, - каже лікар-онкоуролог.
Він наголошує, що тема діагностування раку передміхурової залози наразі дуже актуальна.
- На Черкащині це захворювання займає перше місце, мабуть, через те, що більше чоловіків почали звертатися до лікарів. На жаль, ця патологія у 65% випадків діагностується на третій чи четвертій стадії. Це погано. Тому ми прагнемо привернути увагу тих, хто зволікає з обстеженням. Кожен чоловік після 50 років має це робити щорічно. На жаль, щодня в Україні від цієї патології помирають 9 чоловіків. Тому тема нині дуже актуальна, - додає Роман Мурару-Бурлеску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Черкащині більшає людей, яким діагностують онкологію: один із видів раку в чоловіків став несподіванкою для медиків
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram