“100 тисяч підтримки й пріоритет для ветеранів”: черкащан запрошують до участі в конкурсі бізнес-ідей від “МХП-Громаді”

13 березня 2024, 10:37

Із 12 березня стартував новий грантовий сезон конкурсу бізнес-ідей “Роби своє” від Благодійного фонду “МХП–Громаді”. Цьогоріч сумарний бюджет грантів становить 10 млн грн.

Організатори планують підтримати до 80 підприємців у 13 областях України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровський, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницький, Черкаській та Чернігівській, а також у місті Київ.

Взяти участь у конкурсі можуть ветерани, військові або їхні родини; підприємці, що вже мають чинний бізнес; підприємці, чий бізнес постраждав через повномасштабне вторгнення; жителі громади, які тільки планують почати новий бізнес. 

- Щороку конкурс “Роби своє” трансформується та пропонує підтримку все більшій кількості українців. Єдине, що завжди залишається незмінним – ми крок за кроком супроводжуємо підприємців на шляху до ведення стійкого локального бізнесу та завдяки цьому розвиваємо громади. Зараз у нас стартує новий сезон конкурсу “Роби своє” і особливу увагу ми хочемо приділити бізнесу ветеранів та їхніх родин. Це наше свідоме рішення - підтримати тих, хто боровся за Україну та тих, хто втратив рідних у цій боротьбі. Ми вважаємо, що зараз, як ніколи, важливо об’єднуватися та бути один для одного опорою. Конкурс бізнес-ідей “Роби своє” – черговий доказ, що економіка розвивається, а мрії підприємців реалізуються, і цього року таких здійснених мрій буде ще більше, – говорить директорка Благодійного фонду “МХП-Громаді” Тетяна Волочай.

Переможці на додаток до гранту в 100 тис. грн отримають можливість долучитися до навчальної програми, в межах якої заплановані курси від провідних фахівців з маркетингу, бізнес-планування, бухгалтерського обліку тощо. Окрім того, Благодійний фонд “МХП-Громаді” бере на себе витрати з оподаткування гранту. 

- Конкурс бізнес-ідей “Роби своє” пропонує безліч можливостей для розвитку, навчання, пошуку нових партнерів, отримання фінансування та, звичайно, неоціненний досвід. Він не тільки сприятиме особистісному розвитку, але й стане важливою частиною розвитку України та наших громад. Щороку ми стараємося удосконалити конкурс. Якщо ми говоримо про попередні роки - в нас був великий акцент на внутрішньо переміщених осіб, цьогоріч ми ще більше будемо акцентувати на підтримці ветеранського бізнесу та бізнесу їхніх родин. Адже вже на основі реалізованих торішніх проєктів бачимо: власна справа здатна мотивувати, долати труднощі після травматичних подій, допомагати в реінтеграції, – зазначив керівник національних проєктів Благодійного фонду “МХП – Громаді” Володимир Панченко.

Грантове фінансування можна буде використати на закупівлю обладнання, сировини, матеріалів та послуг для підтримки мікро та малого бізнесу. 

Цьогоріч серед ключових вимог до проєктів будуть: співфінансування учасником (тобто передбачається власний внесок до гранту – 100% та більше) та користь для громади результатів бізнес-проєктів (наприклад, створення додаткових робочих місць, розвиток громади в той чи інший спосіб, налагодження логістики, покращення інфраструктури, соціальний ефект тощо). 

— Це ключові маркери про те, що підприємці дійсно готові розвивати свою справу. Також ми хочемо, щоб бізнеси переможців конкурсу були корисними, підприємці створювали робочі місця для того, аби людям хотілося жити в цій громаді, — додав Володимир Панченко. 

Серед переможців конкурсу 2023 року 43 переможці створюють бізнес у напрямі підтримки продовольчої безпеки, з-поміж них – 12 бізнесів спеціалізуються на крафтовому виробництві. На другому місці серед торішніх переможців – побутові послуги (18 бізнес-ідей), на третьому – освітньо-інформаційні (7 бізнес-проєктів). Також наявні інклюзивні бізнеси, проєкти з енергетичної безпеки та охорони здоров’я. За попередніми підрахунками, переможці 2023 року сумарно сплатили 3+ млн грн податків у свої громади. 

Один із переможців торішнього конкурсу - ветеран війни Олександр Мозговий створив бізнес на Київщині. 

- Перший раз брав участь у цьому конкурсі, але з “МХП-Громаді” співпрацював не один рік. За час війни в Україні, на жаль, багато будинків було зруйновано і мені відразу прийшла думка, що все ж це треба відбудовувати. Але не старими методами, а використовувати матеріали, які мають кращі теплоізоляційні властивості, будуть екологічніші та дешевшими у виготовленні. Одним з таких матеріалів є арболітові блоки, на виробництві який спеціалізується мій бізнес. Я дуже вдячний “МХП-Громаді” за те, що вони першочергово піклуються про ветеранів війни. Адже нас потрібно повертати до цивільного життя, — говорить Олександр. 

Ще один переможець конкурсу - Юрій Душенко - власник найбільшої грибної ферми на Звенигородщині. Започаткував він її кілька років тому в Лимані, що на Донеччині. Проте через війну релокував свій тоді ще мінібізнес на Черкащину. 

- З початком повномасштабної війни я вивіз свою родину з рідного міста, все довелося покинути. Спочатку ми жили в Чернівцях, але там справа, на жаль, не склалася. Коли вже переїхали на Черкащину - тут отримали грант від БФ “МХП-Громаді”, який допоміг нашому грибному бізнесу. На Звенигородщині дуже комфортно, люди нас підтримують. Приємно отримувати позитивні відгуки,  це надихає, - розповідає Юрій Душенко. 

На 100 тис. грн грантових коштів від Фонду Юрій планує вдвічі масштабувати своє виробництво, облаштувати ще одну камеру для вирощування грибів, що дасть змогу забезпечити грибною продукцією не лише жителів Звенигородки, а й сусідніх містечок та сіл.

Заявку на конкурс “Роби своє” 2024 року можна подати до 9 квітня за спеціальною формою на сайті https://doyourbusiness.com.ua/ 

Перевагами для тих, хто вирішить брати участь в конкурсі, будуть:

- Інноваційність бізнесу;
- Економічна складова;
- Створення робочих місць;
- Соціальний ефект;
- Залучення ВПО.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору