Черкащина взяла курс на заліснення територій

19 березня 2016, 07:20

1

Вже цієї весни в області розпочнуть роботи із заліснення земель, що не використовуються в сільськогосподарську виробництві, восени їх проводитимуть масштабно. Для цього протягом найближчих днів у Головному управлінні Держгеокадастру підготують інформацію в розрізі місцевих рад про наявність таких земель.

Як зазначає перший заступник начальника управління лісового та мисливського господарства області Василь Горда, на Черкащині необхідно висадити 12,6 тис. гектарів лісів для досягнення необхідної лісистості. За попередніми відомостями, придатних для лісорозведення земель понад 16 тис. гектарів, однак цю цифру мають підтвердити в районах.

Джерелом фінансування посадки лісів на вільних землях, за словами Василя Горди, можуть бути кошти екологічного податку та надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, які нині є на рахунках місцевих бюджетів.

– Золотоніський, Жашківський, Уманський, Тальнівський та Чорнобаївський райони, а також Ватутіне, вже надали інформацію про наявність вільних земель під заліснення. Від інших же ми таких відомостей поки що не отримали, – зауважив Василь Горда. – Нині лісистість Черкащини  становить 15,4% при оптимальних 16%. Маємо розуміти, що висадка лісів – це робота на майбутнє.

Він також додав, що зараз лісгоспи Черкащини проводять посадку лісів на зрубах, де ще торік провели необхідну підготовку ґрунту.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Поділитись

Коментарі

Вгору