Черкащина вперше оновила автопарк “швидких”

20 грудня 2017, 11:00

На Черкащині вперше за багато років оновили автопарк “швидких”. На день Святого Миколая сучасні автомобілі передали районним підрозділам, пише "Інфоміст"

– Осучаснення обласного Центру екстреної медичної допомоги в межах реформування галузі є надзвичайно важливим і для нас пріоритетним. Є напрацьовані розвиткові проекти, які вже спільно реалізуємо. З цього року ми почали оновлювати автопарк "швидких" області. Завдяки співфінансуванню з обласного та місцевих бюджетів 50% на 50%  закупили 8 нових автомобілів, – говорить голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Із обласного і місцевих бюджетів спрямували по 8,2 млн грн. Відтак Канівський район отримав – 2 авто, Шполянський – 1, Золотоніський – 1, Чигиринський – 1, Монастирищенський – 1, Маньківський – 1, підрозділ Санавіації – 1.

– Цю практику продовжуватимемо й наступного року, – запевнив очільник області. – Серед майбутніх проектів – будівництво централізованої диспетчерської. Цей проект ми подаватимемо наступного року на співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку.

Зауважимо, що комунальній установі "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради" підпорядковані 5 станцій швидкої допомоги – Черкаська, Смілянська, Уманська, Лівобережна та Звенигородська зі своїми підстанціями в усіх районах області.

Як розповів керівник Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун, таке оновлення критично необхідне. Адже серед тих, які не підлягають списанню, лише 38 машин.

–“Швидкій” дуже тяжко без нових автомобілів. Раніше була державна програма на закупівлю транспорту, зараз її, на жаль, немає. Завдяки депутатському корпусу облради, районним, міським радам, райдержадміністраціям у нас це вийшло. Загалом нам потрібні 164 автомобілі, на сьогодні їздить на лінії лише 90-95, у нормальному стані і не підлягають списанню – 38. Решту – треба замінити. Ці нові 8 автівки класу “В” повністю обладнані згідно ДСТУ – наявні дифібрилятори, дихальна апаратура, кардіографи і так далі. Кожний автомобіль за рік обслуговує близько 3-3,5 тисяч викликів, – прокоментував Фесун.

Як зауважив голова Канівської РДА Дмитро Шелест, це хороша спільна справа, адже самостійно район не зміг би витратити таку суму на придбання:

– Це реальні кроки для покращення обслуговування нашого населення. Загалом в цьому році придбали завдяки районній раді 1 автомобіль для первинної медико-санітарної допомоги, ще дві завдяки співпраці із депутатом Владиславом Голубом. Тож у нас тепер 5 нових автомобілів на район.

– Монастирищенський район – найвіддаленіший, тому питання надання якісних медичних послуг стоїть дуже гостро. Тому придбання нового автомобіля монастирищани чекали особливо, – додав голова Монастирищенської РДА Олег Недогода.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору