Черкащина отримає субвенцію з держбюджету на соціальне житло для дітей-сиріт

17 серпня 2017, 21:32

Дитячі будинки сімейного типу, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа цьогоріч покращили своє житлове питання. На придбання та будівництво житла для них з держбюджету передбачена субвенція у розмірі 3,9 млн. грн. Про це повідомив заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Рішення про виділення коштів з державного бюджету на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво чи придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа прийняла Верховна Рада України 12 липня у рамках реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Загальний обсяг цієї субвенції становить 277,7 млн. грн.

- Проект постанови КМУ про порядок та умови надання виділених коштів на сьогодні вже підготовано. Орієнтовно їх підпишуть у середині вересня. До того часу районні адміністрації та міськвиконкоми мають належним чином дослідити потребу у житлі зазначених категорій, - наголосив Сергій Овчаренко.

– Виділення державної субвенції на придбання соціального житла – реальна можливість покращити умови життя дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, а також підтримати новостворені дитячі будинки сімейного типу, які потребують нових, комфортніших приміщень, – відзначив посадовець. – Зараз у районів, міст є час для того, щоб спільно із зацікавленими структурами вивчити питання щодо потреби у будівництві та придбанні соціального житла. Водночас, вважаю, через брак часу використовувати державну субвенцію, на будівництво у цьому році не доцільно. Варто розглянути варіант саме придбання будинку, квартири, або ж виготовлення проектно-кошторисної документації, за якою у 2018 році приступити до будівництва необхідного приміщення.

Отримані з районів, міст пропозиції будуть опрацьовані обласною комісією, затвердженою розпорядженням облдержадміністрації, яка за результатами розгляду визначатиме спрямування державних коштів.

Коментарі

Вгору