Питання про працевлаштування учасників АТО знаходиться в колі першочергової уваги фахівців обласної служби зайнятості. Існує багато послуг, які допомагають у адаптації колишніх військових до сучасних економічних умов та ринку праці, пише Економіка сьогодення з посиланням на директора Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.
Він, зокрема, зазначив, що починаючи з 2015 року 319 безробітних, з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО, припинили реєстрацію в центрах зайнятості, в зв’язку з укладанням контракту для проходження військової служби у Збройних Силах України.
Станом на 1 січня 2018 року статус безробітного мали 481 безробітний з числа учасників АТО, що складає 27 % до 1 січня 2017 року (1 768 осіб).
- До заходів, що вживає служба зайнятості щодо сприяння зайнятості даної категорії осіб є – механізм стимулювання діяльності роботодавців на створення нових робочих місць, в тому числі шляхом надання компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Для підвищення поінформованості про послуги державної служби зайнятості у приміщеннях військкоматів розміщені інформаційні матеріали та нормативно-правові акти у сфері зайнятості та соціального захисту на випадок безробіття, – повідомив Григорій Дендемарченко. – Спеціалісти базових центрів зайнятості забезпечують індивідуальний підхід до вирішення питань працевлаштування та соціального захисту військовослужбовців, які демобілізовані із зони АТО. З цією метою співпрацюють з роботодавцями щодо виявлення їх кадрових потреб для працевлаштування таких осіб за професіями, які вони мали до мобілізації. У разі необхідності вирішується питання організації проходження підготовки (перепідготовки), професійного навчання учасників АТО, яке здійснюється в навчальних закладах області та центрах професійно-технічної освіти ДСЗ».
Всього з початку проведення демобілізації з 2015 року по сьогодні послугами центрів зайнятості області скористувались 4 062 особа, з числа демобілізованих військовослужбовців, які приймали участь в АТО. Майже всі вони отримали профорієнтаційні послуги, 4 062 особам призначено виплату допомоги по безробіттю.
За сприяння служби зайнятості 1 494 особи працевлаштовано, з них 127 отримали одноразово виплату допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, 709 осіб забезпечено тимчасовою зайнятістю, 539 особи проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості, після його закінчення 99,1 % відразу були працевлаштовані, 2 особи отримали ваучер на навчання.
- Слід зазначити, що Черкаська область є в числі шести областей України, у яких сконцентрована найбільша кількість безробітних учасників АТО, що складає дві третини від загальної кількості зареєстрованих таких осіб по країні. Рівень працевлаштування учасників АТО в області за січень – листопад 2017 року перевищує середній по Україні і становить 29,4 %, (по Україні 20,7%),- коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram