Державна служба України з надзвичайних ситуацій розпочала активну підготовку до дій у випадку водопілля.
Про це інформує прес-служба управління ДСНС в області.
Так, днями відбулась онлайн селекторна нарада у режимі відеозв’язку, на яку були запрошені представники місцевих органів влади, житлово-комунального господарства, керівництво рятувальної служби та представники обласних рятувальних служб усіх регіонів нашої держави. Селекторна нарада пройшла під головуванням в.о. Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула.
В ході наради Голова ДСНС України Михайло Болотських повідомив, що для взаємодії центральних та місцевих органів влади та ефективного реагування на надзвичайні події, Державна служба України з надзвичайних ситуацій розробила План протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації під час сходження криги і пропуску повені у 2014 році, у відповідності до якого міжвідомче угрупування сил і засобів загальною чисельністю понад 37 тисяч осіб від ДСНС України, Держводагентства, Мінінфраструктури, Міноборони та інших відомств, підготовлено 10 тисяч одиниць основної техніки і близько 970 плавзасобів.
У вступному слові Олександр Вілкул наголосив:
«Головне – безпека людей. Основа ефективних дій відповідальних служб – у своєчасному плануванні робіт, дій на випередження і жорсткому контролі». Він також доручив профільним відомствам вжити превентивних протипаводкових заходів, а також активізувати роботу Міжвідомчого штабу і забезпечити координацію дій зі штабами країн, через які пролягають транскордонні річки. Зокрема, Росію, Білорусь, Румунію, Угорщину і Молдову.
За словами Михайла Болотських, за дорученням Уряду процес пропуску повені спрямований у першу чергу на захист населення і територій від її негативного впливу.
«Для захисту мостів, гідроспоруд та водозахисних дамб, ліквідації крижаних заторів на річках, передбачено залучення піротехнічних підрозділів рятувальників і Збройних Сил загальною чисельністю 500 чоловік і 150 одиниць техніки», – зазначив Голова ДСНС України.
Про підготовку до можливих наслідків паводку у Черкаській області розповів начальник Управління ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь.
Як зауважив Віктор Михайлович, хоча гідрологічні умови, що склалися на сьогодні в області, дають підстави очікувати весняної повені без значних негативних наслідків, проте черкаські рятувальники уже зараз проводять комплекс заходів, спрямованих на підвищення готовності до негайного реагування за будь-якої ситуації.
З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру у період пропуску льодоходу, весняної повені та паводків, підвищення рівня оперативного реагування на них, Управлінням було розроблено «План дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій по підготовці до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2014 році». В області створено обласний оперативний штаб із забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків на території області.
- Першочерговим завданням рятувальників за словами начальника У ДСНС є попередження виникнення надзвичайних ситуацій. Тому вже укладено угоду на виконання вибухових та інших невідкладних робіт із захисту мостів на автомобільних дорогах загального користування. Також з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації при пропуску льодоходу та весняної повені проведено перевірки гідротехнічних споруд, які перебувають в аварійному стані, - зауважив Віктор Гвоздь.
Черкаські рятувальники також готують інженерну і автомобільну техніку, засоби евакуації людей, мобільне насосне обладнання, автономні джерела живлення та освітлювання, засоби забезпечення питною водою, а також резерв паливно-мастильних матеріалів. Задля забезпечення їхньої готовності для залучення до дій в умовах льодоходу, повені та паводків ретельне обстеження проходять також наявні державні та приватні плавзасоби,. До можливих рятувальних операцій також планують залучити волонтерів, які зараз проходять навчання.
За словами Віктора Гвоздя, в області налагоджена ефективна співпраця з усіма міськими та обласними службами швидкого реагування. Взаємодія з представниками комунальної служби, Червоного хреста, соціальних служб, волонтерами, медиками та правоохоронцями дає позитивні результати.
Прикладом такої взаємодії він назвав роботу усіх оперативних служб під час зимової негоди в березні минулого року та наприкінці січня цього року. Завдяки спільній і злагодженій роботі рятувальників, дорожників, ДАІ та військових вдалося запобігти загибелі і переохолодженню людей внаслідок тривалого перебування у заторах через снігові замети.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram