Черкащанин годує квіти тарганами

27 лютого 2015, 14:44
3ee07c0ebfef54d6ce0c65fae149989b_XL

Фото "Черкаський край".

Він годує їх комарями, мухами, тарганами та кормом для риб. Вони все це поїдають тихо і без жодного «дякую», роками сидячи на одному місці у квартирі. Мрія завести комахоїдну рослину з’явилась у Андрія Войтенка ще в шкільному віці, коли вичитав про них у великій радянській енциклопедії. Втілити мрію в життя вдалося аж через 18 років: придбав в одному з київських магазинів росичку, пише "Черкаський край".

— Спостерігати за ними — саме задоволення, вони з характером і обожнюють робити сюрпризи, — розповідає черкаський колекціонер комахоїдних рослин Андрій Войтенко про своїх підопічних. — Одного разу моя росичка почала ні з того ні з сього сохнути, і коли я вже думав, що їй кінець, вона раптово розцвіла і розплодилася. За ними можна доглядати, як за тваринами.

Андрій Войтенко розповідає, що існує понад 450 видів хижих рослин, знач­на частка яких годиться для розведення в домашніх умовах. Найпопулярнішими серед колекціонерів є широко відома завдяки мульт­фільмам і кіно Венерина мухоловка, сарраценії та різного виду росички.

e458f52f33f7facbb5e7df64cd0c71f8

Фото "Черкаський край".

Одначе початківці часто лінуються прочитати про основні тонкощі утримання таких рослин, тому вони у них і гинуть. А тим часом при правильному догляді деякі види можуть виростати до метра заввишки!

— Який грунт підходить для цих рослин?

— Комахоїдні краще висаджувати у верховий торф без добрив, і якомога більш кислий, не вище 4, а то і 2,5-3 pH. Це зазвичай чистий торф з боліт, з деякими домішками, залежно від типу рослини.  Поливати слід дистильованою водою, дощовою, талим снігом. Або відфільтрованою водою (проте з-під вугільних фільтрів грубої очистки не підходить).  Звичайна хлорована може вбити вашого зеленого улюбленця за тиждень-два. Годувати рослини можна дрібними комахами та кормом для риб — опарками, мотилем, — радить Андрій.

— Як обрати місце в кімнаті для комахоїда?

— Варто ставити його там, де є прямі сонячні промені, й утримувати температуру в межах 30-ти градусів. Щоправда, є особливості: скажімо, взимку тропічним росянкам вистачає і 20 градусів, а сарраценії, наприклад, взагалі потребують холоду. Коли мало сонячного світла, можна використовувати люмінесцентні або натрієві лампи високого тиску (лампи розжарювання категорично заборонені).

— Хижі рослини «приманюють» і їдять тарганів?

— Звісно, це цінна їхня здатність — ловити мух і тарганів, та не слід надто сподіватись на їхню допомогу і розплоджувати в хаті цих комах. Та й тримати рослини на підлозі, ближче до такої «їжі», не бажано.

— Які комахоїдні рослини ти порадив би новачкам заводити для початку?

— Південноафриканську росичку капську, австралійську росичку Адель, вони менш вибагливі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору