Черкащани з 1 липня платитимуть податок за нерухомість: скільки і за що

28 червня 2016, 08:11

876030

Українцям із "зайвою" житловою площею до кінця червня прийдуть платіжки на податок на нерухомість. Гроші стягуються за кожний квадратний метр понад встановлену норму. Згідно з Податковим кодексом, найбільше доведеться віддати в казну за квартири, які здаються в оренду. Платіжки за 2015-й рік мають прийти вже до кінця цього місяця, а платити за новими правилами українці будуть в наступному році, пише "Сегодня".

У Черкасах ставка податку така ж, як у Києві

Місцеві ради мають право самостійно визначити процентну ставку податку (від 0 до 3% від мінімальної зарплати) і площа нерухомості, яка не оподатковується (від 60 квадратних метрів за квартиру, від 120 – за будинок, і від 180 квадратних метрів за сумарну площу будинку і квартири).

Наприклад, Черкаська міська рада ухвалила рішення за кожен "зайвий" квадратний метр збирати 1% від мінімальної зарплати (12,18 грн за 2015 рік).

Відповідно до вказаного рішення, не оподатковується об’єкт (об’єкти) житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, такої площі:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 250 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 370 кв. метрів.

Наприклад, за квартиру площею 135 кв.м сума податку становитиме 182,70 грн. Розраховується вона наступним чином: 135 кв.м – 120 кв.м = 15 кв.м; 15 кв.м х 12,18 грн = 182,70 грн.

Цим же рішенням звільнено від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти нежитлової нерухомості некомерційного призначення фізичних осіб, які розташовані виключно в межах присадибних ділянок.

1% від мінімальної зарплати з кожного метра будуть стягувати у Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві. 2% від "мінімалки" – в Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі та Сумах.

Якщо квартира здається в оренду, пільгова ставка оподаткування для такої нерухомості не застосовується. Тобто найбільше доведеться віддати в казну за квартири під оренду.

Відповідно до закону, житловою площею вважаються: житловий будинок, прибудова до будинку, квартира, кімната в комуналці, будинок на дачі.

За нерухомість у зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло платити податок не доведеться. До того ж, згідно із законом, не оподатковується майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда. Не потрібно платити податок з дитячих садків, комунальних будівель і храмів.

Коли потрібно заплатити податок

До 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. У разі, якщо прийшла квитанція про сплату податку на квартиру, яку, наприклад, вже продали, або ж якщо квитанція не прийшла, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до місцевого відділення Фіскальної служби.

Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 – для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень. Наприклад, власникові квартири площею 310 квадратних метрів в Києві до 1 липня має прийти платіжка на 28 тисяч гривень. До слова, "податок за розкіш" у розмірі 25 тисяч доведеться платити і за автомобілі, які коштують більше 750 мінімальних зарплат (1 мільйон 33 тисячі гривень).

Якщо не заплатити податок до 28 серпня, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти частину майна у податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, майно продають за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору